Słubice: 16 października 2018   |   Imieniny: Lucyny, Małgorzaty, Wiktora
reklama
reklama

Galeria OKNO ponownie wyróżniona w prestiżowym rankingu "Artluka"

Kolejny artystyczny rok uznany za wybitny – magazyn „Artluk” wymienił słubicką galerię ze SMOK-a w czołówce jako jedną z najciekawszych instytucji sztuki w 2017 roku. Gratulacje – i oby tak dalej!

Galeria Okno
Szefową Galerii Okno jest Anna Panek-Kusz (w środku)

Artluk to czasopismo traktujące o sztuce, wydawane przez Stowarzyszenie Kulturalne ARTES, prowadzone przez artystów i dla artystów. Co roku publikuje listę ich zdaniem najciekawszych miejsc i wystaw, które wyróżniały się w minionych 12 miesiącach. I po raz kolejny na tej szczególnej artystycznej mapie Polski pojawiły się Słubice – czyli Galeria OKNO, mieszcząca się w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury, której szefuje Anna Panek-Kusz.

Galeria OKNO znalazła się w prestiżowym gronie 15 najciekawszych instytucji sztuki współczesnej pod względem programu w 2017 roku. To podobnie jak rok temu, kiedy znalazła się na 11 pozycji. O słubickiej galerii redaktorzy napisali: ważny i potrzebny ośrodek graniczny, na obrzeżach kraju, a zarazem nasze okno na świat. Organizator ważnego dla sztuki polskiej „lAbiRyntu”.

O Festiwalu Nowej Sztuki „lAbiRynT” mieliśmy przyjemność pisać nie raz, jesteśmy także jego patronem medialnym. Tym bardziej miło dowiedzieć się, że jest on zauważany nie tylko w naszym regionie, ale również poza jego granicami.

Całej ekipie Galerii Okno gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach potrzebna jest chirurgia dziecięca?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama