Słubice: 21 stycznia 2019   |   Imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
reklama
reklama

Galeria OKNO ponownie wyróżniona w prestiżowym rankingu "Artluka"

Kolejny artystyczny rok uznany za wybitny – magazyn „Artluk” wymienił słubicką galerię ze SMOK-a w czołówce jako jedną z najciekawszych instytucji sztuki w 2017 roku. Gratulacje – i oby tak dalej!

Galeria Okno
Szefową Galerii Okno jest Anna Panek-Kusz (w środku)

Artluk to czasopismo traktujące o sztuce, wydawane przez Stowarzyszenie Kulturalne ARTES, prowadzone przez artystów i dla artystów. Co roku publikuje listę ich zdaniem najciekawszych miejsc i wystaw, które wyróżniały się w minionych 12 miesiącach. I po raz kolejny na tej szczególnej artystycznej mapie Polski pojawiły się Słubice – czyli Galeria OKNO, mieszcząca się w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury, której szefuje Anna Panek-Kusz.

Galeria OKNO znalazła się w prestiżowym gronie 15 najciekawszych instytucji sztuki współczesnej pod względem programu w 2017 roku. To podobnie jak rok temu, kiedy znalazła się na 11 pozycji. O słubickiej galerii redaktorzy napisali: ważny i potrzebny ośrodek graniczny, na obrzeżach kraju, a zarazem nasze okno na świat. Organizator ważnego dla sztuki polskiej „lAbiRyntu”.

O Festiwalu Nowej Sztuki „lAbiRynT” mieliśmy przyjemność pisać nie raz, jesteśmy także jego patronem medialnym. Tym bardziej miło dowiedzieć się, że jest on zauważany nie tylko w naszym regionie, ale również poza jego granicami.

Całej ekipie Galerii Okno gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jaki był dla Słubic 2018 rok?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama