Słubice: 17 czerwca 2019   |   Imieniny: Albert, Laura, Adolf
reklama
reklama

Ściana przychodni zyska nową elewację

Co rzucało się w oczy tym, którzy szli wałami od mostu w stronę szpitala? Ściana przychodni, która do tej pory nie doczekała się remontu. To się właśnie zmienia. Trwa remont – nie tylko na zewnątrz, ale i wewnątrz budynku.

sciana przychodnia
Ściana przychodni zyska nową elewację (fot. Powiat Słubicki)

Przychodnia przy ul. Mickiewicza już jakiś czas temu zyskała nową elewację – prawie całą, ponieważ remontu nie doczekała się ściana budynku od strony nadodrzańskich wałów. Nie inwestowano w jej odnowienie, ponieważ w tym miejscu miał zostać dobudowany inny obiekt. Wspominaliśmy o tym przy okazji artykułu o nowym parkingu przed przychodnią.

Jednak z pomysłem, aby ścianę odnowić, wyszedł jeszcze w zeszłym roku starosta Marcin Jabłoński. Wszystko przez przeciągający się temrin rozpoczęcia wspomnianej inwestycji. Spotkał się w tej sprawie z zarządcą przychodni Mariuszem Dubackim. Ten w porozumieniu z właścicielami – podmiotami działającymi w przychodni - zadecydował, że czas ścianę odnowić. - Z uwagi na przeciągające się rozpoczęcie tej budowy przychyliliśmy się do pomysłu pana starosty i ruszyliśmy z remontem ściany - wyjaśnia M. Dubacki. 

Co czeka feralną ścianę? Najpierw porządne szpachlowanie, potem położenie nowego tynku, a na koniec malowanie. Jak deklaruje zarządca, kolorystyka będzie zgodna z resztą budynku.

To jednak nie wszystko. Pacjenci odwiedzający przychodnię zauważą zmiany również w środku budynku. - Zostanie wymieniona instalacja elektryczna, będzie zewnętrzny i wewnętrzny monitoring, nowe poręcze i grzejniki, a cały parter będzie wykonany z granitu. Schody doczekają się nowych okładzin, a ściany zostaną gruntownie odnowione – wymienia Mariusz Dubacki.

Prace trwają również w pomieszczeniach na parterze, gdzie, po uzyskaniu unijnego dofinansowania, powstać ma Dom Dziennego Pobytu dla seniorów, o którym pisaliśmy jeszcze w grudniu.

Zachodzącym w budynku zmianom będziemy się przyglądać.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak oceniasz poziom czystości w Słubicach (licząc wg szkolnej skali)?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama