Słubice: 19 kwietnia 2019   |   Imieniny: Adolf, Leon, Tymon
reklama
reklama

Ściana przychodni zyska nową elewację

Co rzucało się w oczy tym, którzy szli wałami od mostu w stronę szpitala? Ściana przychodni, która do tej pory nie doczekała się remontu. To się właśnie zmienia. Trwa remont – nie tylko na zewnątrz, ale i wewnątrz budynku.

sciana przychodnia
Ściana przychodni zyska nową elewację (fot. Powiat Słubicki)

Przychodnia przy ul. Mickiewicza już jakiś czas temu zyskała nową elewację – prawie całą, ponieważ remontu nie doczekała się ściana budynku od strony nadodrzańskich wałów. Nie inwestowano w jej odnowienie, ponieważ w tym miejscu miał zostać dobudowany inny obiekt. Wspominaliśmy o tym przy okazji artykułu o nowym parkingu przed przychodnią.

Jednak z pomysłem, aby ścianę odnowić, wyszedł jeszcze w zeszłym roku starosta Marcin Jabłoński. Wszystko przez przeciągający się temrin rozpoczęcia wspomnianej inwestycji. Spotkał się w tej sprawie z zarządcą przychodni Mariuszem Dubackim. Ten w porozumieniu z właścicielami – podmiotami działającymi w przychodni - zadecydował, że czas ścianę odnowić. - Z uwagi na przeciągające się rozpoczęcie tej budowy przychyliliśmy się do pomysłu pana starosty i ruszyliśmy z remontem ściany - wyjaśnia M. Dubacki. 

Co czeka feralną ścianę? Najpierw porządne szpachlowanie, potem położenie nowego tynku, a na koniec malowanie. Jak deklaruje zarządca, kolorystyka będzie zgodna z resztą budynku.

To jednak nie wszystko. Pacjenci odwiedzający przychodnię zauważą zmiany również w środku budynku. - Zostanie wymieniona instalacja elektryczna, będzie zewnętrzny i wewnętrzny monitoring, nowe poręcze i grzejniki, a cały parter będzie wykonany z granitu. Schody doczekają się nowych okładzin, a ściany zostaną gruntownie odnowione – wymienia Mariusz Dubacki.

Prace trwają również w pomieszczeniach na parterze, gdzie, po uzyskaniu unijnego dofinansowania, powstać ma Dom Dziennego Pobytu dla seniorów, o którym pisaliśmy jeszcze w grudniu.

Zachodzącym w budynku zmianom będziemy się przyglądać.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy popierasz protest nauczycieli?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama