Słubice: 13 grudnia 2018   |   Imieniny: Łucja, Otylia, Eugeniusz
reklama
reklama

Społecznicy proszą o pomoc w sfinansowaniu nowej siedziby

Stowarzyszenie po PROstu odważnie stawia kolejne kroki na drodze do własnej wymarzonej siedziby. Ale tak to bywa, że ci, którzy pomagają, czasami również sami potrzebują pomocy. Dlatego zwraca się z prośbą do sympatyków i przyjaciół o wsparcie w realizacji marzenia o własnym budynku. Pomożecie?

Obchody Dnia Niepełnosprawnych

Nie raz, nie dwa pisaliśmy o tym, jak ważną i potrzebną pracę wykonuje Stowarzyszenie po PROstu. Długo by wymieniać: pozyskuje środki na rehabilitację niepełnosprawnych dzieci, prowadzi Środowiskowy Dom Samopomocy, w którym pomoc i opiekę znajdują niepełnosprawni dorośli, prowadzi terapię dla rodzin i dzieci potrzebujących pomocy psychologicznej czy pedagogicznej….

A do tego, żeby robić jeszcze więcej, brakuje im jednej, prozaicznej rzeczy: miejsca. W wynajmowanych pomieszczeniach trudno o więcej pokoi, dlatego wymarzyli sobie własną siedzibę, czyli Ośrodek Terapii i Edukacji. Niedawno pytali i czekali na podpowiedzi, co powinno się w nim znaleźć. A teraz od słów przechodzą do czynów.

Wykonany już krok pierwszy, czyli wniosek o grunt pod nową siedzibę i rozmowy na ten temat. Teraz przyszedł czas na krok drugi: stworzenie projektu. Architekt już konkretyzuje wizję. Ale za projekt trzeba niemało zapłacić. I w tym właśnie zarząd stowarzyszenia prosi o pomoc – na projekt brakuje jeszcze 8 tys. zł.

Czy wśród wszystkich osób, które korzystają lub korzystały z pomocy terapeutycznej, brały udział w rożnych warsztatach czy spotkaniach, znajdą się tacy, którzy wspomogą stowarzyszenie w zapłaceniu za projekt?

- Stwórzmy razem nasz nowy Ośrodek Terapii i Edukacji. Wystarczy od każdego po parę złotych i kolejny krok będzie wykonany – zachęca Joanna Sierżant Rekret, prezes stowarzyszenia. - Razem stworzymy miejsce, gdzie każdy będzie mógł skorzystać z pomocy specjalistów, rozwinąć osobisty potencjał i poszerzyć własne horyzonty oraz dobrze się bawić! - dodaje apelując o pomoc.

Pieniądze można wpładać na konto stowarzyszenia: 35 2030 0045 1110 0000 0356 2770 z dopiskiem: "darowizna – nowa siedziba".
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama