Słubice: 14 grudnia 2018   |   Imieniny: Alfred, Izydor
reklama
reklama

Poseł Elżbieta Rafalska zabrała głos w sprawie obwodnicy

Ciąg dalszy gorącego znów ostatnio tematu obwodnicy Słubic. Głos tym razem zabrała Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej oraz poseł PiS. Wyjaśniła skąd w budżecie na 2018 rok wzięła się poprawka, mająca zagwarantować wykonanie studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego dla tej inwestycji.

rafalsk burmistrz

Poseł Elżbieta Rafalska złożyła wizytę w Słubicach. Spotkała się m.in. z burmistrzem Tomaszem Ciszewiczem w Urzędzie Miejskim. Poruszyli temat, o którym ostatnio znowu jest głośno w naszym mieście i okazuje się, że nie tylko – czyli obwodnicy Słubic.

Niedawno pisaliśmy o tym, że o obwodnicy rozmawiali starosta Marcin Jabłoński i poseł Krystyna Sibińska z PO. Wspomniała ona o tym, iż do budżetu została złożona poprawka, która ma zapewnić finansowanie dla sporządzenia dokumentacji, czyli studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego, niezbędnego dla każdej takiej inwestycji.

Poseł Elżbieta Rafalska wyjaśniła obszernie, iż autorami poprawki, gwarantującej 1 mln złotych na ten cel byli lubuscy posłowie Prawa i Sprawiedliwości. I wyjaśnia, jak do tego doszło. – Podczas prac nad budżetem państwa, posłowie z regionów dostali możliwość, aby zdecydować o rozdzieleniu pewnej kwoty na ważne cele w swoich regionach. A ponieważ dla Słubic gorącym tematem już od lat jest budowa obwodnicy, to posłowie PiS z lubuskiego zdecydowali, żeby przeznaczyć 1 mln zł właśnie na wykonanie studium, czyli na pierwszy krok w kierunku obwodnicy – powiedziała E. Rafalska.

Wyraźnie podkreśliła, że znalazło się to wyłącznie dzięki inicjatywie podjętej przez parlamentarzystów PiS i zwróciła uwagę na to, że posłowie opozycji głosowali przeciwko przyjęciu budżetu. Przypomnijmy, został on przyjęty przez parlament i czeka na podpis prezydenta.

Wykonanie studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego to dopiero początek. Zdaniem E. Rafalskiej, konieczny, żeby myśleć o budowie obwodnicy. Choć w Programie Budowy Dróg Krajowych 2014-2023 inwestycja ta nie została ujęta, zdaniem E. Rafalskiej, być może w przyszłości znajdzie się na liście rezerwowej. A wtedy, przy podejmowaniu decyzji o tym, którą inwestycję zrealizować, będzie brany pod uwagę stopień zaawansowania i przygotowania technicznego. I studium będzie doskonałym argumentem i atutem, żeby znaleźć się na liście uzupełniającej.

Burmistrz Tomasz Ciszewicz podziękował E. Rafalskiej za zajęcie się tym tematem i tego, że sprawa „nabiera rozpędu”. Zapowiedział, że będzie teraz spotykał się i rozmawiał z dyrektorem GDDKiA w Zielonej Górze. Będziemy wracać do tego tematu, gdy tylko będą znane szczegóły powstawania studium.

Odniósł się również do felietonu Roberta Włodka opublikowanego na naszym portalu w ramach cyklu „Mój punkt widzenia”. – Dla mnie to są informacje nieprawdziwe, posiadam bogatą dokumentację na to, że jestem w kontakcie z dyrekcją GDDKiA – wyjaśniał T. Ciszewicz. I podkreślił, że jeszcze zabierze głos w tej sprawie.

Do tego tematu również będziemy wracać. Beata Bielecka, rzecznik Urzędu Miejskiego w Słubicach, poinformowała nasza redakcję, że niebawem otrzymamy odpowiedź burmistrza na zawarte w felietonie stwierdzenia.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama