Słubice: 25 marca 2019   |   Imieniny: Maria, Wieńczysław, Ireneusz
reklama
reklama

Poseł Elżbieta Rafalska zabrała głos w sprawie obwodnicy

Ciąg dalszy gorącego znów ostatnio tematu obwodnicy Słubic. Głos tym razem zabrała Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej oraz poseł PiS. Wyjaśniła skąd w budżecie na 2018 rok wzięła się poprawka, mająca zagwarantować wykonanie studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego dla tej inwestycji.

rafalsk burmistrz

Poseł Elżbieta Rafalska złożyła wizytę w Słubicach. Spotkała się m.in. z burmistrzem Tomaszem Ciszewiczem w Urzędzie Miejskim. Poruszyli temat, o którym ostatnio znowu jest głośno w naszym mieście i okazuje się, że nie tylko – czyli obwodnicy Słubic.

Niedawno pisaliśmy o tym, że o obwodnicy rozmawiali starosta Marcin Jabłoński i poseł Krystyna Sibińska z PO. Wspomniała ona o tym, iż do budżetu została złożona poprawka, która ma zapewnić finansowanie dla sporządzenia dokumentacji, czyli studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego, niezbędnego dla każdej takiej inwestycji.

Poseł Elżbieta Rafalska wyjaśniła obszernie, iż autorami poprawki, gwarantującej 1 mln złotych na ten cel byli lubuscy posłowie Prawa i Sprawiedliwości. I wyjaśnia, jak do tego doszło. – Podczas prac nad budżetem państwa, posłowie z regionów dostali możliwość, aby zdecydować o rozdzieleniu pewnej kwoty na ważne cele w swoich regionach. A ponieważ dla Słubic gorącym tematem już od lat jest budowa obwodnicy, to posłowie PiS z lubuskiego zdecydowali, żeby przeznaczyć 1 mln zł właśnie na wykonanie studium, czyli na pierwszy krok w kierunku obwodnicy – powiedziała E. Rafalska.

Wyraźnie podkreśliła, że znalazło się to wyłącznie dzięki inicjatywie podjętej przez parlamentarzystów PiS i zwróciła uwagę na to, że posłowie opozycji głosowali przeciwko przyjęciu budżetu. Przypomnijmy, został on przyjęty przez parlament i czeka na podpis prezydenta.

Wykonanie studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego to dopiero początek. Zdaniem E. Rafalskiej, konieczny, żeby myśleć o budowie obwodnicy. Choć w Programie Budowy Dróg Krajowych 2014-2023 inwestycja ta nie została ujęta, zdaniem E. Rafalskiej, być może w przyszłości znajdzie się na liście rezerwowej. A wtedy, przy podejmowaniu decyzji o tym, którą inwestycję zrealizować, będzie brany pod uwagę stopień zaawansowania i przygotowania technicznego. I studium będzie doskonałym argumentem i atutem, żeby znaleźć się na liście uzupełniającej.

Burmistrz Tomasz Ciszewicz podziękował E. Rafalskiej za zajęcie się tym tematem i tego, że sprawa „nabiera rozpędu”. Zapowiedział, że będzie teraz spotykał się i rozmawiał z dyrektorem GDDKiA w Zielonej Górze. Będziemy wracać do tego tematu, gdy tylko będą znane szczegóły powstawania studium.

Odniósł się również do felietonu Roberta Włodka opublikowanego na naszym portalu w ramach cyklu „Mój punkt widzenia”. – Dla mnie to są informacje nieprawdziwe, posiadam bogatą dokumentację na to, że jestem w kontakcie z dyrekcją GDDKiA – wyjaśniał T. Ciszewicz. I podkreślił, że jeszcze zabierze głos w tej sprawie.

Do tego tematu również będziemy wracać. Beata Bielecka, rzecznik Urzędu Miejskiego w Słubicach, poinformowała nasza redakcję, że niebawem otrzymamy odpowiedź burmistrza na zawarte w felietonie stwierdzenia.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach powinien powstać komercyjny cmentarz dla zwierząt?
 
Jaka kwota za pochówek byłaby dla Ciebie akceptowalna?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama