Słubice: 12 grudnia 2018   |   Imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
reklama
reklama

Tak babcie i dziadkowie obchodzili swoje święto

Kto z nas nie robił dla babci i dziadka laurki z życzeniami, przepisywanymi starannie od linijki… Pamiętacie to? Te dni to ulubione święto babć i dziadków. Dlatego właśnie Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów zorganizował imprezę z tej okazji. Był czas na życzenia, rozmowy… i radosną zabawę do białego rana.

dzien babci_1

Kiedy babcia wchodzi drzwiami, dyscyplina ucieka oknem – mówi przysłowie. Bo babcie, chyba wszystkie, zawsze przemycą jakiś batonik czy czekoladę dla wnuczka. Robią najlepszą zupę pomidorową. A dziadkowie mają tyle fascynujących narzędzi, którymi potrafią zrobić różne ciekawe rzeczy czy naprawić niemal cały świat… A Wasi dziadkowie i babcie, jakie mają super moce?

Słubicki oddział Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów co roku hucznie odchodzi Dzień Babci i Dzień Dziadka. Nic dziwnego, w jego gronie jest wiele babć i dziadków. Na co dzień pomagają, opiekują się wnukami, kiedy potrzeba służą radą i pomocą, a ten dzień świętują bawiąc się w Witkacym. I właśnie tu spotkali się 20 stycznia.

dzien babci_3

Uroczystość rozpoczęła się od występów uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1. Recytowali wiersze o babciach i dziadkach, śpiewali piosenki. W niejednym oku zakręciła się łza ze wzruszenia, kiedy dzieci tak pięknie mówiły, za co kochają swoje babunie i dziaduniów…

Po nich głos zabrali zaproszeni przedstawiciele lokalnych władz. - Sam jestem dziadkiem, toteż zdaję sobie sprawę z tego, jaka to ważna instytucja, wręcz nie do przecenienia. Tylko babcie i dziadkowie tak potrafią kochać wnuki, że mimo odległości wciąż o nich myślą - mówił wicestarosta Leopold Owsiak. I złożył życzenia: wszystkim babciom i dziadkom, w imieniu zarządu powiatu słubickiego, życzył zdrowia, wytrwałości i pociechy z wnuków.

Mariusz Olejniczak, przewodniczący Rady Miejskiej w Słubicach, oraz Roman Siemiński, wiceburmistrz Słubic - również złożyli obecnym życzenia. - W imieniu gminy, w imieniu rady miejskiej i w imieniu burmistrza chcieliśmy życzyć wszystkim tu zebranym przede wszystkim zdrowia i wiele pomyślności. Cieszymy się, że możemy być tu z państwem choć przez chwilę i wspólnie świętować ten wyjątkowy dzień – podkreślali.

dzien babci_2

Nie zabrakło gromko odśpiewanego na stojąco „Sto lat”, choć Kazimiera Chrzanowska, prezeska oddziału PZERiI, mówiła z uśmiechem, żeby życzyć nie 100, a 300 lat. I był toast, wzniesiony oczywiście szampanem!

A potem obiad i zabawa do białego rana. Bo babcie i dziadkowie, jak nikt inny, umieją również cieszyć się życiem, towarzystwem, dobrze się bawić i doceniać to, co niesie każdy dzień. – Cieszymy się, że jest organizowana taka impreza, gdzie wspólnie możemy obejrzeć znakomite występy naszych wnuków, również porozmawiać między sobą o codziennych problemach. To też świetna okazja by rozruszać kości i potańczyć w wyśmienitym towarzystwie – mówili pytani przez nas seniorzy.

Redakcja Słubice24 przyłącza się do tych życzeń: babciom i dziadkom składamy serdeczne życzenia tego, żeby zawsze mieli w sobie tę radość życia, żeby dopisywało im zdrowie i nie opuszczał dobry humor.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama