Słubice: 17 grudnia 2018   |   Imieniny: Olimpia, Łukasz, Jolanta
reklama
reklama

Atrakcje powiatu w telefonie komórkowym

Starostwo uruchomiło zapowiadaną wcześniej bezpłatną aplikację o nazwie e-Przewodnik. Można z niej dowiedzieć się więcej na temat ciekawych miejsc, zabytków czy wydarzeń na terenie powiatu. Czy mieszkańcy i turyści będą z niej chętnie korzystać, planując wycieczki po okolicy?

e-powiat

Aplikacja e-Przewodnik to drugi program, który powstał w ramach projektu „Rozwój e-usług w powiecie słubickim”. Pierwszą jest system powiadamiania SISMS, który ma służyć ostrzeganiu mieszkańców przed niebezpieczeństwami. Pisaliśmy o niej jeszcze w listopadzie. ZOBACZ

Teraz nadszedł czas na drugą, która w założeniu ma służyć mieszkańcom i turystom do tego, aby mogli poznać atrakcje naszego powiatu. Po zainstalowaniu e-Przewodnika można mieć je w telefonie, czyli - zawsze pod ręką.

Darmowy program dostępny jest w 3 wersjach językowych, oprócz polskiego również po niemiecku i angielsku, również w formie dźwiękowej. Zawiera m.in. opisy gmin wchodzących w skład powiatu, wirtualną mapę z ciekawymi, wartymi odwiedzenia miejscami, kalendarz wydarzeń oraz aktualności z powiatu.

- W aplikacji mieszkańcy oraz turyści odwiedzający nasz powiat znajdą informacje o ciekawych miejscach, szlakach, instytucjach czy miejscach kultu i pamięci. Wszystko to opatrzone będzie dokładną lokalizacją. Wykaz najciekawszych zabytków i miejsc pozwoli zaplanować podróż i aktywnie spędzić np. rodzinny weekend – wyjaśnia starosta Marcin Jabłoński.

Wojciech Obremski ze słubickiego starostwa zapowiada, że dane mają być aktualizowane na bieżąco, będą również dodawane kolejne atrakcje, miejsca czy szlaki turystyczne.

Aplikację można pobrać bezpłatnie bezpośrednio z telefonu wchodząc na Google Play lub App Store. Jak zainstalujecie i będziecie używać, dajcie znać w komentarzach jak wam się podoba.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama