Słubice: 18 października 2018   |   Imieniny: Piotra, Michała, Ziemowita
reklama
reklama

Poszukiwane dobre pomysły na Dzień Europy!

Jak co roku 9 maja na mieszkańców Słubic czekać będzie wiele atrakcji – tego dnia przypada oficjalny Dzień Unii Europejskiej. Co tym razem będzie działo? Plan właśnie powstaje! Do końca miesiąca osoby, instytucje czy organizacje, które chcą włączyć się w obchody, mogą zgłaszać swoje propozycje.

Dzień Europy

Słubicko-Frankfurcki Dzień Europy obchodzić będziemy w środę 9 maja. To święto, które w szczególny sposób łączy Frankfurt i Słubice. Zazwyczaj tego dnia w obu miastach wiele się dzieje. Po obu stronach Odry na mieszkańców pogranicza czeka sporo wydarzeń - sportowych, kulturalnych, edukacyjnych czy rozrywkowych.

A co będzie działo się w tym roku? Słubicko-Frankfurckie Centrum Kooperacji zachęca do przesyłania swoich propozycji wydarzeń, które razem stworzą program tego święta. Hasło tegorocznych obchodów to „Europejskie Dziedzictwo Kulturowe: święto różnorodności i bogactwa kultury europejskiej”.

- Gdzie odnajdujemy europejskie dziedzictwo kulturowe w Dwumieście? Jak różnorodne kulturowo są nasze miasta? Odkryjmy wspólne korzenie, opowiedzmy nasze historie - tymi słowami centrum zaprasza do stworzenia własnych propozycji. I zachęca, żeby uruchomić kreatywność. Tak, aby różne wydarzenia promowały tożsamość, dziedzictwo i różnorodność.

Swoje propozycje można przesyłać na załączonym formularzu do Słubicko-Frankfurckiego Centrum Kooperacji na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. do 31 stycznia. A jeszcze w styczniu odbędzie się spotkanie organizacyjne dla osób, instytucji i organizacji zainteresowanych włączeniem się w obchody Dnia Europy. Poinformujemy o jego terminie.

POBIERZ FORMULARZ
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach potrzebna jest chirurgia dziecięca?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama