Słubice: 21 stycznia 2018   |   Imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
reklama
reklama

Poszukiwane dobre pomysły na Dzień Europy!

Jak co roku 9 maja na mieszkańców Słubic czekać będzie wiele atrakcji – tego dnia przypada oficjalny Dzień Unii Europejskiej. Co tym razem będzie działo? Plan właśnie powstaje! Do końca miesiąca osoby, instytucje czy organizacje, które chcą włączyć się w obchody, mogą zgłaszać swoje propozycje.

Dzień Europy

Słubicko-Frankfurcki Dzień Europy obchodzić będziemy w środę 9 maja. To święto, które w szczególny sposób łączy Frankfurt i Słubice. Zazwyczaj tego dnia w obu miastach wiele się dzieje. Po obu stronach Odry na mieszkańców pogranicza czeka sporo wydarzeń - sportowych, kulturalnych, edukacyjnych czy rozrywkowych.

A co będzie działo się w tym roku? Słubicko-Frankfurckie Centrum Kooperacji zachęca do przesyłania swoich propozycji wydarzeń, które razem stworzą program tego święta. Hasło tegorocznych obchodów to „Europejskie Dziedzictwo Kulturowe: święto różnorodności i bogactwa kultury europejskiej”.

- Gdzie odnajdujemy europejskie dziedzictwo kulturowe w Dwumieście? Jak różnorodne kulturowo są nasze miasta? Odkryjmy wspólne korzenie, opowiedzmy nasze historie - tymi słowami centrum zaprasza do stworzenia własnych propozycji. I zachęca, żeby uruchomić kreatywność. Tak, aby różne wydarzenia promowały tożsamość, dziedzictwo i różnorodność.

Swoje propozycje można przesyłać na załączonym formularzu do Słubicko-Frankfurckiego Centrum Kooperacji na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. do 31 stycznia. A jeszcze w styczniu odbędzie się spotkanie organizacyjne dla osób, instytucji i organizacji zainteresowanych włączeniem się w obchody Dnia Europy. Poinformujemy o jego terminie.

POBIERZ FORMULARZ
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy podoba Ci się nowy herb powiatu słubickiego?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama