Słubice: 19 października 2018   |   Imieniny: Ireny, Kleopatry, Jana
reklama
reklama

Pomóż wybrać najlepszy mem o niepaleniu

Sanepid ogłosił konkurs na najlepszy mem pod hasłem „Debeściaki nie palą!”. Pomysły młodzieży czekają na lajki na profilu gorzowskiej stacji. Nie brakuje fajnych i zaskakujących, także i z naszego powiatu – zobaczcie sami.

mem debesciaki

Jak przypomnieć młodym ludziom, że palenie szkodzi? Kolejną pogadanką? Ulotka? A może lepiej trafnym memem? A najlepiej niech przygotują go ich rówieśnicy! Z takiego założenia wyszła Wojewódzka Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Gorzowie Wielkopolskim, która ogłosiła konkurs na najlepszy mem pod hasłem „Debeściaki nie palą”.

Za nami pierwszy etap. Uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu województwa lubuskiego przysłali 78 prac, które spełniły wymagania formalne konkursu. Zostały zamieszczone na facebookowym profilu sanepidu.

I teraz do 15 stycznia trwa drugi etap konkursu: memy czekają na lajki internautów. A pomysłów nie brakuje. Internauci zostawiają nie tylko lajki, ale i komentarze.

Który z memów zdobędzie najwięcej „łapek w górę”? Może ten, w którym kreskówkowa postać przypomina: Debeściak nie pali, debeściak rządzi światem? Albo ten, w którym wizerunek palacza otacza pytanie: Po co rano myjesz zęby, skoro potem śmierdzi ci z gęby?

Wśród nadesłanych prac jest mem autorstwa uczniów rzepińskiego liceum. Zwraca uwagę na to, ile kasy traci palacz na swój nałóg. Możemy na nim przeczytać hasło: Papierosy wypalają nie tylko płuca i mózg, ale także twoją kieszeń. Średni palacz 5840 zł rocznie. Ignorancja czy głupota? Trafia do Was to przesłanie? Głosujcie!

Autorzy, których mem zgromadzi największą ilość lajków w poszczególnych kategoriach wiekowych, otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe. Ich fundatorem jest Lubuski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Gorzowie Wlkp.

Galeria konkursowych memów jest dostępna na profilu lubuskiego Sanepidu - ZOBACZ.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach potrzebna jest chirurgia dziecięca?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama