Słubice: 21 stycznia 2018   |   Imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
reklama
reklama

Pomóż wybrać najlepszy mem o niepaleniu

Sanepid ogłosił konkurs na najlepszy mem pod hasłem „Debeściaki nie palą!”. Pomysły młodzieży czekają na lajki na profilu gorzowskiej stacji. Nie brakuje fajnych i zaskakujących, także i z naszego powiatu – zobaczcie sami.

mem debesciaki

Jak przypomnieć młodym ludziom, że palenie szkodzi? Kolejną pogadanką? Ulotka? A może lepiej trafnym memem? A najlepiej niech przygotują go ich rówieśnicy! Z takiego założenia wyszła Wojewódzka Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Gorzowie Wielkopolskim, która ogłosiła konkurs na najlepszy mem pod hasłem „Debeściaki nie palą”.

Za nami pierwszy etap. Uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu województwa lubuskiego przysłali 78 prac, które spełniły wymagania formalne konkursu. Zostały zamieszczone na facebookowym profilu sanepidu.

I teraz do 15 stycznia trwa drugi etap konkursu: memy czekają na lajki internautów. A pomysłów nie brakuje. Internauci zostawiają nie tylko lajki, ale i komentarze.

Który z memów zdobędzie najwięcej „łapek w górę”? Może ten, w którym kreskówkowa postać przypomina: Debeściak nie pali, debeściak rządzi światem? Albo ten, w którym wizerunek palacza otacza pytanie: Po co rano myjesz zęby, skoro potem śmierdzi ci z gęby?

Wśród nadesłanych prac jest mem autorstwa uczniów rzepińskiego liceum. Zwraca uwagę na to, ile kasy traci palacz na swój nałóg. Możemy na nim przeczytać hasło: Papierosy wypalają nie tylko płuca i mózg, ale także twoją kieszeń. Średni palacz 5840 zł rocznie. Ignorancja czy głupota? Trafia do Was to przesłanie? Głosujcie!

Autorzy, których mem zgromadzi największą ilość lajków w poszczególnych kategoriach wiekowych, otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe. Ich fundatorem jest Lubuski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Gorzowie Wlkp.

Galeria konkursowych memów jest dostępna na profilu lubuskiego Sanepidu - ZOBACZ.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy podoba Ci się nowy herb powiatu słubickiego?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama