Słubice: 19 października 2018   |   Imieniny: Ireny, Kleopatry, Jana
reklama
reklama

Uwaga kierowcy! Podwyżka na autostradzie A2

Złe wiadomości dla kierowców. Będą musieli bardziej sięgnąć do kieszeni, jeśli chcą jechać autostradą. Nowy rok to wyższe ceny na autostradzie A2, którą bardzo często podróżują mieszkańcy naszego regionu. Za przejazd z Rzepina do Poznania trzeba będzie zapłacić 38 złotych.

a2 droga

Spółka Autostrada Wielkopolska SA, właściciel autostrady A2, od 2 stycznia 2018 roku zwiększyła opłatę o 2 gr za każdy przejechany kilometr na odcinku między Nowym Tomyślem a Koninem (obecnie stawka wynosi 40 gr). To oznacza, że za przejechanie 150 km między tymi węzłami kierowca zapłaci 60 zł.

Bez zmian pozostają opłaty pobierane przez Autostradę Wielkopolską na odcinku między Świeckiem a Nowym Tomyślem. Również żadnych podwyżek na razie nie zapowiada GDDKiA na odcinku między Koninem a Warszawą.

Za podroż z Rzepina do Poznania, czyli trasę, którą codziennie pokonuje bardzo wielu mieszkańców naszego powiatu, zapłacimy 38 zł w jedną stronę. Odcinek od Świecka do Rzepina pozostaje bezpłatny.

Spółka tłumaczy, że noworoczna podwyżka odzwierciedla realne koszty utrzymania autostrady, niezbędnych inwestycji oraz kosztów obsługi kredytów. I argumentuje, że opłaty za przejazd autostradami koncesyjnymi są tak wysokie, ponieważ m.in. są obciążone 23 proc. podatku VAT.

Cennik przejazdu A2 na 2018 rok dostępny jest poniżej.

POBIERZ CENNIK A2
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach potrzebna jest chirurgia dziecięca?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama