Słubice: 18 października 2018   |   Imieniny: Piotra, Michała, Ziemowita
reklama
reklama

Kolorowo i wesoło w słubickiej bibliotece (foto)

W nowy rok oddział dla dzieci w naszej bibliotece wchodzi odmieniony: przede wszystkim jest więcej miejsca, pojawił się nowy sprzęt, meble i puszysty dywan, na którym chętnie baraszkują najmłodsi czytelnicy. Bo żeby przyjść do biblioteki, nie trzeba umieć czytać. A i tak można tam dobrze się bawić.

biblioteka oddział_dzieciecy

Remont w oddziale dla dzieci w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Słubicach trwał od dłuższego czasu. Środki na ten cel przekazała gmina Słubice. I nareszcie, najmłodsi mogą korzystać z większej przestrzeni, na której swoje miejsce znalazły kolorowe meble, lampy oraz puszysty, zielony dywan. Nowe sprzęty zapraszają nie tylko do czytania, ale też do zabawy.

Już od dłuższego czasu brakowało miejsca na różne działania kulturalno-edukacyjne, jakie najmłodszym proponują panie bibliotekarki. Teraz jest go więcej: oddział powiększył się o powierzchnię byłego magazynu na książki. I wydzielono w nim dodatkowe strefy: komputerową (z 4 stanowiskami), dla najmłodszych czytelników z literaturą dziecięcą oraz miejsce do oglądania bajek lub prezentacji. Nowymi elementami wyposażenia są ekran, rzutnik i laptop. A na ścianie pojawiła się kolorowa fototapeta z lubianym przez dzieci Kubusiem Puchatkiem.

Są również nowe meble, w tym wygodne siedziska gruszki, kolorowe pufy, mobilny stojak z poduszkami, pojemniki na książki. Na filarach znalazły swoje miejsca zabawki manipulacyjne, z których chętnie korzystają najmłodsi. Wszystko doświetlają nowoczesne lampy sufitowe oraz lampy dekoracyjne nad biurkami. A na podłodze do siedzenia i zabawy zaprasza zielony puszysty dywan.

Bo nowoczesna biblioteka to nie tylko miejsce, w którym można wypożyczyć książki. Odbywają się tu także różne zajęcia kulturalno-edukacyjne. Na przykład 3-latki wraz z rodzicami spotykają się na „Wspólnym baraszkowaniu na dywanie”, czyli zajęciach z zastosowaniem metody Weroniki Sherborne. Nieco starsze dzieci biorą udział w spotkaniach Klubu Plastusia oraz zajęciach Grupy Zabawowej. Teraz do swoich zabaw mogą wykorzystywać nowy zestaw dużych puzzli piankowych.

W oddziale odbywają się również lekcje biblioteczne i tematyczne dla dzieci, ale również młodzieży. Teraz w ich prowadzeniu pomoże sprzęt multimedialny.

Jak podkreślają pracujące w oddziale dla dzieci bibliotekarki, obecnie placówka to nie tylko półki wypełnione książkami.

- Mamy do zaoferowania znacznie więcej – podkreślają. – Dzięki pomysłowym aranżacjom i funkcjonalnemu wyposażeniu w nowych warunkach lokalowych, słubicka biblioteka ma możliwość znacznego poszerzania swoich usług, rozwijania działalności kulturalnej i regionalnej oraz stawania się nowoczesnym i europejskim ośrodkiem wiedzy i informacji – podsumowują.

A jak wygląda oddział dziecięcy po remoncie? Szczegóły można zobaczyć poniżej (zdjęcia dzięki uprzejmości dyrekcji bibloteki).

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach potrzebna jest chirurgia dziecięca?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama