Słubice: 20 lipca 2018   |   Imieniny: Czesław, Hieronim, Fryderyk
reklama
reklama

Eko-instalacje na placu Wolności (foto)

Nie pamiętasz, gdzie wrzucić karton po soku? Idź na spacer do parku i sprawdź! Pod koniec roku na placu Wolności pojawiły się zapowiadane od kilku miesięcy nowe atrakcje. Są to ławki i instalacje, które przypominają o segregacji odpadów i dbaniu o środowisko.

Eko-instalacja

Niedługo kończy się kampania ekologiczna „Eko-Miasto”, prowadzona na zlecenie gminy Słubice przez telewizję HTS, której partnerem był również nasz portal. Ale to nie koniec zachęt do tego, żeby szanować środowisko naturalne i być eko.

Również spacer na plac Wolności jest od niedawna okazją do tego, żeby „podciągnąć się” z segregacji odpadów i ekologii. Zachęcają do tego nowe ławki, które służą nie tylko do siedzenia. Na oparciach znalazło się miejsce na ściągawki z podstawowych zagadnień ekologicznych. Można na nich przeczytać m.in. o tym jakie są odnawialne źródła energii, jak długo rozkładają się odpady i skąd bierze się zanieczyszczenie powietrza.

To jednak nie wszystko. Umieszczona w centrum parku instalacja w obrazowy sposób uczy, do jakich pojemników powinny trafiać odpady. Dzięki rysunkom i opisom zamieszczonym na kostkach można dowiedzieć się, gdzie wrzucić pobitą porcelanę czy zwiędły bukiet kwiatów. I od razu przekuć teorię w praktykę. Niedaleko stanęła druga, podobna, pokazująca co powinno trafiać do pojemników na papier, szkło i metale.

- To ciekawe, podoba mi się taki sposób pokazania jak segregować śmieci. Można się z tego dużo nauczyć – mówi Tymek, który przyszedł do parku z rodzicami. Z podpowiedzi korzystać będą pewnie nie tylko dzieci, ale i starsi.

Niestety, nie wszyscy korzystają z nich zgodnie z przeznaczeniem. Choć nowe wyposażenie stoi na placu Wolności od niedawna, niektóre ławki już zostały popisane markerami. Szkoda…

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Ankieta dotycząca ograniczenia sprzedaży napojów alkoholowych w godzinach nocnych na terenie miasta Słubice

1) Czy jest Pan/Pani za ograniczeniem czasu pracy punktów sprzedaży napojów alkoholowych (sklepów) w godzinach od 23 do 6?
 
2) Czy jest Pan/Pani za ograniczeniem czasu pracy punktów sprzedaży napojów alkoholowych (sklepów) w godzinach od 24 do 6?
 
3) Czy Pana/Pani zdaniem ograniczenie sprzedaży napojów alkoholowych w godzinach nocnych wpłynie na poczucie Pana/Pani bezpieczeństwa?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama