Słubice: 19 października 2018   |   Imieniny: Ireny, Kleopatry, Jana
reklama
reklama

Dziewczyny walczą o stypendia i proszą o głosy!

Dwie zdolne dziewczyny z powiatu słubickiego znalazły się w gronie finalistów z niemal całej Polski, którzy walczą o stypendia przyznawane przez ENEA. Malwina i Wiktoria czekają na głosy – po to, żeby dzięki stypendium rozwijać swoje pasje. Poznajcie je – i zagłosujcie.

Enea Akademia Talentów to program Fundacji Enea, której celem jest wspieranie rozwoju młodych talentów w trzech obszarach: nauka, sztuka i sport. Młodzi, utalentowani uczniowie ze szkół podstawowych (od 5 klasy) i gimnazjów z terenów działania spółki Enea mogą ubiegać się o stypendia, które wynoszą 3 tys. zł.

Obecnie trwa etap finałowy: do 7 stycznia internauci mogą oddawać głosy na 18 wybranych przez jury finalistów ze szkół podstawowych i 18 z gimnazjów. Każdy z nich przygotował pracę konkursową specjalnie na ten etap, w której opowiada o sobie i pokazuje swój talent.

W tym elitarnym gronie znalazły się dwie zdolne dziewczyny z powiatu słubickiego: Malwina Olszewska z VII klasy Szkoły Podstawowej w Rzepinie i Wiktoria Samulska, uczennica II klasy gimnazjum w Zespole Szkół w Cybince.

Utalentowana biegaczka z Rzepina

Malwina stara się o stypendium w sporcie, choć, jak można przeczytać w krótkim opisie jej osiągnięć, również bardzo dobrze radzi sobie w nauce – w zeszłym roku uzyskała średnią 5,7. Ale jej prawdziwą pasją jest właśnie sport.

Malwina Olszewska

Jak sam mówi, biega praktycznie od zawsze. A od niespełna roku trenuje lekką atletykę 4 razy w tygodniu w Słubickiej Akademii Biegowej pod okiem trenera Piotra Kiedrowicza. Trener opisuje ją jako obowiązkową i pracowitą. - Malwina jest bardzo zaangażowana w proces treningowy. I widać już tego efekty. Ma jedne z najlepszych wyników w Polsce w swojej kategorii wiekowej. Może pójdzie w ślady Marcina Lewandowskiego czy Sofii Ennaoui – mówi P. Kiedrowicz.

Stypendium chciałaby przeznaczyć na obozy treningowe. – Będę mogła na nich ćwiczyć na obiektach o standardzie europejskim. Na obozach ćwiczymy intensywnie, ale nie żałuję, bo pomimo ciężkiej pracy zawsze jest między nami świetna atmosfera i dobry humor – mówi Malwina w konkursowym filmie. Jej marzeniem jest udział w przyszłorocznych Mistrzostwach Polski Młodzików.

Młoda artystka z Maszewa

Wiktoria z Maszewa ubiega się o stypendium w kategorii sztuka, choć na koncie ma również osiągnięcia sportowe – w sierpniu pisaliśmy o tym, że została laureatką konkursu radiowej Trójki pt. „Wakacje na dwóch kółkach.” W nagrodę, razem z pozostałymi wyróżnionymi i Henrykiem Sytnerem zwiedzała Riwierę Adriatycką - oczywiście na rowerze. W swoim eseju w ciekawy sposób opisała wyprawy, w jakie jeździła razem z nieformalną grupą „Cybinko na rower”.

wiktoria samulska

Oprócz jazdy na rowerze, Wiktoria bierze udział w konkursach literackich, plastycznych i edukacyjnych. Rozwija swoje zdolności artystyczne – uczy się gry na pianinie, a na koncie ma wystawę swoich prac plastycznych – surrealistycznych postaci zwierząt. Interesuje się historią sztuki, malarstwem i architekturą.

Zadanie konkursowe Wiktorii to praca plastyczna przedstawiająca pracownię i galerię namalowanych przez nią obrazów. Na biurku widać kredki, farby i inne akcesoria malarza, a na ścianach bardzo wiele różnych obrazów. Widać, że to właśnie na rozwijanie tego talentu młoda artysta zamierza przeznaczyć stypendium.

Jak pomóc dziewczynom?

Zgodnie z regulaminem, jury na podstawie oceny zadania konkursowego wskaże 3 zwycięzców w każdej kategorii talentu i grupie wiekowej, a dzięki głosowaniom internautów zostanie wyłonionych dodatkowo 6 zwycięzców – po jednym w każdej z wymienionych kategorii.

Głosowanie trwa do 7 stycznia. Każdego dnia z danego adresu e-mail można wysłać jeden głos. Wyniki podawane są na bieżąco na stronie konkursu.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach potrzebna jest chirurgia dziecięca?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama