Słubice: 25 września 2018   |   Imieniny: Aurelia, Władysław, Kamil
reklama
reklama

Po pościgu uderzył w budynek kradzionym pojazdem (wideo)

Kolejna scena rodem z amerykańskich filmów rozegrała się na terenie Słubic. Dziś rano przed pościgiem uciekał kierowca Volkswagena Golfa. Został złapany niedaleko przystanku kolejowego po tym jak jego auto wypadło z drogi.

poscig liczniki_bg

O zdarzeniu krótko po godz. 8 rano poinformowali naszą redakcję świadkowie, a potwierdził je kpt. Rafał Potocki, rzecznik lubuskich pograniczników.

Pościg rozpoczął się na terenie byłego przejścia graincznego w Świecku, gdy kierowca nie zatrzymał się na wezwanie funkcjonariuszy. Najpierw uciekał autostradą A2 w kierunku Poznania, następnie skręcił do Słubic. Do naszego miasta już nie wjechał, bo tuż przed przejazdem kolejowym wyleciał z drogi, po czym uderzył w jeden z przydrożnych pawilonów, gdzie znajduje się punkt korekty liczników. Tam został zatrzymany.

poscig liczniki_2

Feralnym kierowcą okazał się 32-letni mieszkaniec woj. śląskiego. Wiadomo już dlaczego uciekał - auto było kradzione, miało uszkodzoną stacyjkę i zamek. W trakcie sprawdzania wyszło też, że mężczyzna ma zabrane prawo jazdy.  Za swoje czyny odpowie teraz przed sądem. Wartość odzyskanego pojazdu to około 25 tys. zł.

Poniżej film z akcji udostępniony przez Nadodrzański Oddział Straży Granicznej.

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach potrzebna jest chirurgia dziecięca?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama