Słubice: 9 grudnia 2018   |   Imieniny: Aneta, Leokadia, Wiesław
reklama
reklama

Po pościgu uderzył w budynek kradzionym pojazdem (wideo)

Kolejna scena rodem z amerykańskich filmów rozegrała się na terenie Słubic. Dziś rano przed pościgiem uciekał kierowca Volkswagena Golfa. Został złapany niedaleko przystanku kolejowego po tym jak jego auto wypadło z drogi.

poscig liczniki_bg

O zdarzeniu krótko po godz. 8 rano poinformowali naszą redakcję świadkowie, a potwierdził je kpt. Rafał Potocki, rzecznik lubuskich pograniczników.

Pościg rozpoczął się na terenie byłego przejścia graincznego w Świecku, gdy kierowca nie zatrzymał się na wezwanie funkcjonariuszy. Najpierw uciekał autostradą A2 w kierunku Poznania, następnie skręcił do Słubic. Do naszego miasta już nie wjechał, bo tuż przed przejazdem kolejowym wyleciał z drogi, po czym uderzył w jeden z przydrożnych pawilonów, gdzie znajduje się punkt korekty liczników. Tam został zatrzymany.

poscig liczniki_2

Feralnym kierowcą okazał się 32-letni mieszkaniec woj. śląskiego. Wiadomo już dlaczego uciekał - auto było kradzione, miało uszkodzoną stacyjkę i zamek. W trakcie sprawdzania wyszło też, że mężczyzna ma zabrane prawo jazdy.  Za swoje czyny odpowie teraz przed sądem. Wartość odzyskanego pojazdu to około 25 tys. zł.

Poniżej film z akcji udostępniony przez Nadodrzański Oddział Straży Granicznej.

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama