Słubice: 21 stycznia 2018   |   Imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
reklama
reklama

OSP Rybocice się reaktywuje i zaprasza w swoje szeregi

To propozycja dla młodzieży i nie tylko – grupa pasjonatów chce, aby jednostka OSP w Rybocicach znowu prężnie działała. I zapraszają w swoje szeregi tych, którzy chcą szkolić się i pomagać innym.

osp rybocice
Strażacy z Rybocic wiele lat temu (fot. archiwum OSP Rybocice)

- Może i Ty chcesz zostać jednym z nas? – pytają strażacy z OSP w Rybocicach. Jednostka ta na razie jest w stanie spoczynku, ale byli strażacy i pasjonaci z Rybocic podejmują kroki w kierunku jej reaktywacji. Ponieważ, jak mówią, zagrożeń przybywa. I przypominają, że bycie strażakiem to nie tylko wyjazdy do pożarów czy wypadków, ale również ćwiczenia, doszkalanie się, czy zaangażowanie społeczne w różnego rodzaju imprezy.

Często to właśnie strażacy z OSP pojawiają się jako pierwsi na miejscu różnych zdarzeń. Jednostka w Rybocicach miałaby za zadanie zabezpieczać gminę Słubice od południa. Niestety, obecnie z powodu braku osób i sprzętu nie może aktywnie działać.

Pasjonatów i byłych strażaków jest kilkoro, ale żeby stworzyć sprawnie pracującą jednostkę, potrzeba minimum 10 osób. Inicjatorzy akcji zapewniają, że kiedy zbierze się ich odpowiednia liczba, zostanie zorganizowane spotkanie z prezesem OSP, burmistrzem i przewodniczącym rady miasta, podczas którego zostanie ustalony dalszy plan działania.

- Zapraszamy wszystkich chętnych, zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Mile widziana przede wszystkim młodzież z Rybocic i okolic. To wy młodzi będziecie działać i ta jednostka kiedyś będzie wasza – takimi słowami zapraszają strażacy. I przypominają, że warto pomagać innym, bo dobro wraca podwójnie.

Kontakt dla zainteresowanych:
  • email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
  • www.facebook.com/osprybocice
  • osobiście u prezesa jednostki OSP w Rybocicach
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy podoba Ci się nowy herb powiatu słubickiego?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama