Słubice: 19 października 2018   |   Imieniny: Ireny, Kleopatry, Jana
reklama
reklama

OSP Rybocice się reaktywuje i zaprasza w swoje szeregi

To propozycja dla młodzieży i nie tylko – grupa pasjonatów chce, aby jednostka OSP w Rybocicach znowu prężnie działała. I zapraszają w swoje szeregi tych, którzy chcą szkolić się i pomagać innym.

osp rybocice
Strażacy z Rybocic wiele lat temu (fot. archiwum OSP Rybocice)

- Może i Ty chcesz zostać jednym z nas? – pytają strażacy z OSP w Rybocicach. Jednostka ta na razie jest w stanie spoczynku, ale byli strażacy i pasjonaci z Rybocic podejmują kroki w kierunku jej reaktywacji. Ponieważ, jak mówią, zagrożeń przybywa. I przypominają, że bycie strażakiem to nie tylko wyjazdy do pożarów czy wypadków, ale również ćwiczenia, doszkalanie się, czy zaangażowanie społeczne w różnego rodzaju imprezy.

Często to właśnie strażacy z OSP pojawiają się jako pierwsi na miejscu różnych zdarzeń. Jednostka w Rybocicach miałaby za zadanie zabezpieczać gminę Słubice od południa. Niestety, obecnie z powodu braku osób i sprzętu nie może aktywnie działać.

Pasjonatów i byłych strażaków jest kilkoro, ale żeby stworzyć sprawnie pracującą jednostkę, potrzeba minimum 10 osób. Inicjatorzy akcji zapewniają, że kiedy zbierze się ich odpowiednia liczba, zostanie zorganizowane spotkanie z prezesem OSP, burmistrzem i przewodniczącym rady miasta, podczas którego zostanie ustalony dalszy plan działania.

- Zapraszamy wszystkich chętnych, zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Mile widziana przede wszystkim młodzież z Rybocic i okolic. To wy młodzi będziecie działać i ta jednostka kiedyś będzie wasza – takimi słowami zapraszają strażacy. I przypominają, że warto pomagać innym, bo dobro wraca podwójnie.

Kontakt dla zainteresowanych:
  • email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
  • www.facebook.com/osprybocice
  • osobiście u prezesa jednostki OSP w Rybocicach
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach potrzebna jest chirurgia dziecięca?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama