Słubice: 9 grudnia 2018   |   Imieniny: Aneta, Leokadia, Wiesław
reklama
reklama

Policyjny pościg za piratem bez prawka

Sceny niczym z amerykańskich filmów sensacyjnych rozegrały się na drodze z Rzepina do Gajca. Przed policją uciekał 29-latek, który nie miał prawa jazdy. Ścigany przez mundurowych swoją przygodę zakończył w rowie.

gajec poscig

Wszystko zdarzyło się w piątkowy poranek, 22 grudnia. Krótko przed godz. 5 policyjny patrol z Rzepina chciał zatrzymać do rutynowej kontroli przejeżdżającego Volkswagena Golfa. Kierowca zamiast zwolnić dodał gazu i zaczął uciekać w kierunku Gajca. Mundurowi ruszyli za nim w pościg.

- Pomimo sygnałów świetlnych i dźwiękowych radiowozu, kierujący golfem nadal kontynuował ucieczkę. W pewnym momencie policjanci wyprzedzili pojazd i zajechali mu drogę. Kierujący zatrzymał auto, wbił wsteczny bieg i dalej kontynuował ucieczkę jadąc tyłem – relacjonuje Magdalena Jankowska z KPP Słubice.

I to go ostatecznie zgubiło. Na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i wpadł do przydrożnego rowu poważnie uszkadzając auta. Jemu samemu nie stało się nic poważnego, został od razu ujęty przez policjantów. Po chwili poznali oni także powód ucieczki - okazało się, że 29-latek nie posiada w ogóle prawa jazdy.

Mężczyzna nie będzie mieć wesołych świąt. Odpowie za wykroczenia drogowe oraz przestępstwo polegające na niewykonaniu polecenia zatrzymania pojazdu.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama