Słubice: 16 października 2018   |   Imieniny: Lucyny, Małgorzaty, Wiktora
reklama
reklama

Za piernikowe serca zebrali prawie 7 tys. zł

Zakończyła się akcja dobroczynna akcja „Serce za serce” organizowana na terenie obu słubickich parafii. Wolontariusze i młodzież ze szkół wspólnie zebrali blisko 7 tys. złotych w zamian rozdając piernikowe serca. Cała pomoc trafiła do Hospicjum Domowego św. Wincentego a’Paulo.

serce za_serce_2
Na mieszkańców Słubic czekały pyszne pierniki

Ile to już wydarzeń było w ostatnim czasie na terenie Słubic, w których nasi mieszkańcy – i starsi, i młodsi – udowadniali, że mają szczodre serca i potrafią pomagać innym. Nie inaczej było w ramach czwartej odsłony akcji „Serce za serce”.

Uczniowie z czterech słubickich szkół - Szkoły Podstawowej nr 1, Gimnazjum nr 1, Szkoły Podstawowej nr 3 i Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego (byłego Rolniczaka) – przygotowali pyszne, świąteczne pierniki. W ich wykonanie włożyli mnóstwo zaangażowania i czasu, wspomagani przez swoje babcie, mamy i całe rodziny. Akcję koordynował Bogdan Zduńczyk, nauczyciel z Gimnazjum nr 1 w Słubicach. Trud się opłacił, bo końcowy efekt był niezwykle okazały.

Wolontariusze przez dwie minione niedziele rozdawali pierniki po wszystkich mszach odprawianych w kościołach Ducha Świętego oraz NMP Królowej Polski. Wierni chętnie brali słodkości, a w zamian wrzucali dobrowolne datki do żółtych, słynnych już puszek hospicjum.

serce za-serce_1
Młodzi slubiczanie potrafią i lubią pomagać innym

20 grudnia odbyło się komisyjne liczenie. Oficjalna kwota to 6889 zł i 77 gr, o czym poinformował nas sam prezes hospicjum Przemysław Szewieliński. To okazały wynik i poprawiony rekord z ubiegłego roku, gdy zebrano 6 tys. zł. Pieniądze trafią teraz na konto hospicjum. Organizacja zakupi za nie sprzęt potrzebny dla swoich podopiecznych.

- Cieszę się bardzo z uzyskanego wyniku i dziękuję wszystkim za pomoc i zaangażowanie. Tym, którzy piekli pierniki i je rozdawali, i tym, którzy wrzucali do puszek pieniążki. Niskie ukłony w stronę obu proboszczów - ks. Henryka Wojnara oraz ks. Tomasza Partyki - za zielone światło do działania na terenie ich parafii. Korzystając z okazji wszystkich chciałbym przekazać serdeczne świąteczne życzenia – podsumował P. Szewieliński.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach potrzebna jest chirurgia dziecięca?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama