Słubice: 20 stycznia 2019   |   Imieniny: Fabian, Sebastian
reklama
reklama

Za piernikowe serca zebrali prawie 7 tys. zł

Zakończyła się akcja dobroczynna akcja „Serce za serce” organizowana na terenie obu słubickich parafii. Wolontariusze i młodzież ze szkół wspólnie zebrali blisko 7 tys. złotych w zamian rozdając piernikowe serca. Cała pomoc trafiła do Hospicjum Domowego św. Wincentego a’Paulo.

serce za_serce_2
Na mieszkańców Słubic czekały pyszne pierniki

Ile to już wydarzeń było w ostatnim czasie na terenie Słubic, w których nasi mieszkańcy – i starsi, i młodsi – udowadniali, że mają szczodre serca i potrafią pomagać innym. Nie inaczej było w ramach czwartej odsłony akcji „Serce za serce”.

Uczniowie z czterech słubickich szkół - Szkoły Podstawowej nr 1, Gimnazjum nr 1, Szkoły Podstawowej nr 3 i Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego (byłego Rolniczaka) – przygotowali pyszne, świąteczne pierniki. W ich wykonanie włożyli mnóstwo zaangażowania i czasu, wspomagani przez swoje babcie, mamy i całe rodziny. Akcję koordynował Bogdan Zduńczyk, nauczyciel z Gimnazjum nr 1 w Słubicach. Trud się opłacił, bo końcowy efekt był niezwykle okazały.

Wolontariusze przez dwie minione niedziele rozdawali pierniki po wszystkich mszach odprawianych w kościołach Ducha Świętego oraz NMP Królowej Polski. Wierni chętnie brali słodkości, a w zamian wrzucali dobrowolne datki do żółtych, słynnych już puszek hospicjum.

serce za-serce_1
Młodzi slubiczanie potrafią i lubią pomagać innym

20 grudnia odbyło się komisyjne liczenie. Oficjalna kwota to 6889 zł i 77 gr, o czym poinformował nas sam prezes hospicjum Przemysław Szewieliński. To okazały wynik i poprawiony rekord z ubiegłego roku, gdy zebrano 6 tys. zł. Pieniądze trafią teraz na konto hospicjum. Organizacja zakupi za nie sprzęt potrzebny dla swoich podopiecznych.

- Cieszę się bardzo z uzyskanego wyniku i dziękuję wszystkim za pomoc i zaangażowanie. Tym, którzy piekli pierniki i je rozdawali, i tym, którzy wrzucali do puszek pieniążki. Niskie ukłony w stronę obu proboszczów - ks. Henryka Wojnara oraz ks. Tomasza Partyki - za zielone światło do działania na terenie ich parafii. Korzystając z okazji wszystkich chciałbym przekazać serdeczne świąteczne życzenia – podsumował P. Szewieliński.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jaki był dla Słubic 2018 rok?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama