Słubice: 21 stycznia 2018   |   Imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
reklama
reklama

Kolejny protest przed sądem

Drugi raz ustawy o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa czekają na podpis prezydenta. A członkowie Słubickiej Inicjatywy Demokratycznej ponownie organizują manifestację, by raz jeszcze wyrazić swój protest i poprosić głowę państwa o zawetowanie tych ustaw.

Protest Słubice

W lipcu wiele osób w całym kraju, w tym i w Słubicach zgromadzało się i protestowało przeciwko reformom organów sprawiedliwości. Wtedy okazało się, że prezydent Andrzej Duda zawetował ustawy o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa. I obiecał przygotować swoje projekty. Te przeszły już przez parlament i teraz leżą na jego biurku.

Ci, którzy są zaniepokojeni tym, jakie zmiany mogą wprowadzić, kolejny raz wzywają do zgromadzenia się przez budynkiem sądu. Manifestacja o nazwie Słubicki Łańcuch Światła została zaplanowana na 21 grudnia w godz. 18-20. Odbędzie się przed budynkiem sądu rejonowego.

- W tym świątecznym okresie decyduje się przyszłość naszego kraju, jego ustroju. Na waszą wyraźną prośbę organizujemy zgromadzenie, by raz jeszcze wyrazić swój sprzeciw wobec niszczenia demokratycznych fundamentów Polski, a także by poprosić Prezydenta RP o zawetowanie ustaw o Sądzie Najwyższym, Krajowej Radzie Sądownictwa i projektu zmian w ordynacji wyborczej. Prosimy Was o wsparcie i obecność! – pisze na profilu facebookowym Robert Włodek z SLD, jeden z organizatorów zgromadzenia.

Termin: 21.12.2017, godz. 18-20. Miejsce: plac przed Sądem Rejonowym w Słubicach.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy podoba Ci się nowy herb powiatu słubickiego?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama