Słubice: 19 października 2018   |   Imieniny: Ireny, Kleopatry, Jana
reklama
reklama

Kolejny protest przed sądem

Drugi raz ustawy o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa czekają na podpis prezydenta. A członkowie Słubickiej Inicjatywy Demokratycznej ponownie organizują manifestację, by raz jeszcze wyrazić swój protest i poprosić głowę państwa o zawetowanie tych ustaw.

Protest Słubice

W lipcu wiele osób w całym kraju, w tym i w Słubicach zgromadzało się i protestowało przeciwko reformom organów sprawiedliwości. Wtedy okazało się, że prezydent Andrzej Duda zawetował ustawy o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa. I obiecał przygotować swoje projekty. Te przeszły już przez parlament i teraz leżą na jego biurku.

Ci, którzy są zaniepokojeni tym, jakie zmiany mogą wprowadzić, kolejny raz wzywają do zgromadzenia się przez budynkiem sądu. Manifestacja o nazwie Słubicki Łańcuch Światła została zaplanowana na 21 grudnia w godz. 18-20. Odbędzie się przed budynkiem sądu rejonowego.

- W tym świątecznym okresie decyduje się przyszłość naszego kraju, jego ustroju. Na waszą wyraźną prośbę organizujemy zgromadzenie, by raz jeszcze wyrazić swój sprzeciw wobec niszczenia demokratycznych fundamentów Polski, a także by poprosić Prezydenta RP o zawetowanie ustaw o Sądzie Najwyższym, Krajowej Radzie Sądownictwa i projektu zmian w ordynacji wyborczej. Prosimy Was o wsparcie i obecność! – pisze na profilu facebookowym Robert Włodek z SLD, jeden z organizatorów zgromadzenia.

Termin: 21.12.2017, godz. 18-20. Miejsce: plac przed Sądem Rejonowym w Słubicach.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach potrzebna jest chirurgia dziecięca?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama