Słubice: 21 stycznia 2019   |   Imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
Słubice24.pl Wiadomości Aktualności Niemieccy i polscy seniorzy będą rozmawiać o 25 latach wspólnych spotkań
reklama
reklama

Niemieccy i polscy seniorzy będą rozmawiać o 25 latach wspólnych spotkań

Przed nami kolejny wykład najstarszej słubickiej uczelni – czyli Polsko-Niemieckiej Akademii Seniora. Tym razem studenci spotkają się w Collegium Polonicum. Wysłuchają wykładu i porozmawiają o nietypowym srebrnym weselu, które jest również ich udziałem - czyli 25 latach wzajemnych kontaktów.

Akademia Seniora

Polsko-Niemiecka Akademia Seniorów to organizacja, która zrzesza najstarszych mieszkańców Słubic i Frankfurtu, zainteresowanych wspólnym dobywaniem wiedzy – ale nie tylko. Jednym z celów powstałego w 2000 roku podmiotu jest tworzenie mostu porozumienia między Polakami i Niemcami, a także działanie na rzecz zrozumienia kultury, historii i języka sąsiadów z obu stron Odry.

Dlatego od wielu lat słuchacze spotykają się co miesiąc na wspólnych wykładach. Odbywają się one naprzemiennie: w Collegium Polonicum i na Viadrinie. I są oczywiście tłumaczone na oba języki.

12 grudnia seniorzy zgromadzą się na sali w Collegium Polonicum po to, aby wysłuchać wykładu na temat bardzo mocno związany z przygraniczną historią. Będzie nim 25 latach polsko – niemieckich spotkań. O tym bliskim wielu słuchaczom srebrnym weselu opowiadać będzie |Maria Schlüter z Instytutu Historii Stosowanej z Viadriny. Wykład będzie okazją do wspomnień, a później do dzielenia się wrażeniami i przeżyciami.

Wstęp na wykład jest wolny – przyjść może każdy zainteresowany tematem, niezależnie od wieku.

Termin: 12.12.2017, godz. 15. Miejsce: Collegium Polonicum.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jaki był dla Słubic 2018 rok?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama