Słubice: 22 października 2018   |   Imieniny: Marleny, Edwarda, Seweryna
Słubice24.pl Wiadomości Aktualności Niemieccy i polscy seniorzy będą rozmawiać o 25 latach wspólnych spotkań
reklama
reklama

Niemieccy i polscy seniorzy będą rozmawiać o 25 latach wspólnych spotkań

Przed nami kolejny wykład najstarszej słubickiej uczelni – czyli Polsko-Niemieckiej Akademii Seniora. Tym razem studenci spotkają się w Collegium Polonicum. Wysłuchają wykładu i porozmawiają o nietypowym srebrnym weselu, które jest również ich udziałem - czyli 25 latach wzajemnych kontaktów.

Akademia Seniora

Polsko-Niemiecka Akademia Seniorów to organizacja, która zrzesza najstarszych mieszkańców Słubic i Frankfurtu, zainteresowanych wspólnym dobywaniem wiedzy – ale nie tylko. Jednym z celów powstałego w 2000 roku podmiotu jest tworzenie mostu porozumienia między Polakami i Niemcami, a także działanie na rzecz zrozumienia kultury, historii i języka sąsiadów z obu stron Odry.

Dlatego od wielu lat słuchacze spotykają się co miesiąc na wspólnych wykładach. Odbywają się one naprzemiennie: w Collegium Polonicum i na Viadrinie. I są oczywiście tłumaczone na oba języki.

12 grudnia seniorzy zgromadzą się na sali w Collegium Polonicum po to, aby wysłuchać wykładu na temat bardzo mocno związany z przygraniczną historią. Będzie nim 25 latach polsko – niemieckich spotkań. O tym bliskim wielu słuchaczom srebrnym weselu opowiadać będzie |Maria Schlüter z Instytutu Historii Stosowanej z Viadriny. Wykład będzie okazją do wspomnień, a później do dzielenia się wrażeniami i przeżyciami.

Wstęp na wykład jest wolny – przyjść może każdy zainteresowany tematem, niezależnie od wieku.

Termin: 12.12.2017, godz. 15. Miejsce: Collegium Polonicum.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach potrzebna jest chirurgia dziecięca?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama