Słubice: 18 października 2018   |   Imieniny: Piotra, Michała, Ziemowita
reklama
reklama

Kradziona Mazda odzyskana po pościgu

Znowu było niebezpiecznie na polsko-niemieckiej granicy. Tym razem nasza Straż Graniczna ze Świecka wspólnie ze swoimi kolegami z niemieckiej policji odzyskała skradzioną pod drugiej stronie Odry. Auto zatrzymano dopiero po pościgu, ale kierowca zbiegł.

mazda boczow_bg

Wszystko zdarzyło się nad ranem 7 grudnia na trasie A2. Pogranicznicy wytypowali do kontroli jadącą autostradą Mazdę 6 na polskich numerach rejestracyjnych. Kierowca auta nie zareagował na znaki dawane przez mundurowych i zaczął uciekać w kierunku Poznania. Patrol SG natychmiast ruszył w pościg.

- Podczas jazdy kierujący łamał wszelkie przepisy ruchu drogowego, czym stwarzał bezpośrednie zagrożenie zarówno dla innych uczestników ruchu znajdujących się na drodze jak i dla siebie – relacjonuje kpt Rafał Potocki, rzecznik lubuskich pograniczników.

Kierowca w trakcie ucieczki próbował gubić ścigający go patrol. Skręcił w drogę krajową nr 92 (w kierunku Boczowa), ale tam wpadł w poślizg i uderzył w przydrożne barierki. Nie dał jednak za wygraną i zaczął uciekać pieszo. Funkcjonariuszom nie udało się go złapać.

Oględziny samochody potwierdziły przypuszczeniach pograniczników. Zamek i drzwi były uszkodzone, a po dokładnym sprawdzeniu okazało się, że tablice rejestracyjne należą do zupełnie innego samochodu - Fiata Cinquecento.

Szacunkowa wartość pochodzącej z 2016 roku Mazdy 6 to 80 000 zł. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą śledczy z Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie.

To już 199 pojazd odzyskany w tym roku przez funkcjonariuszy Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej, z czego aż 62 auta zatrzymane zostały po obu stronach granicy przez funkcjonariuszy ze Wspólnych Polsko-Niemieckich Placówek w Świecku oraz Ludwigsdorfie. Wartość odzyskanych samochodów to ponad 15 mln zł.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach potrzebna jest chirurgia dziecięca?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama