Słubice: 20 sierpnia 2018   |   Imieniny: Sabina, Sobiesław, Bernard
reklama
reklama

Do żłobka i przedszkoli trafią nowe zabawki

Jeszcze w tym roku maluchy uczęszczające do żłobka i przedszkoli dostaną sporo nowych zabawek. Gmina Słubice przekazała tym placówkom dodatkowe środki na ich zakup. Już wkrótce klocki, lalki, gry, farby itp. pojawią się w salach i na pewno ucieszą najmłodszych.

zabawki

Nie od Mikołaja z dalekiej Laponii, ale od naszego samorządu dzieci ze żłobka i przedszkoli otrzymają niedługo nowe zabawki i pomoce dydaktyczne. – Burmistrz przeznaczył dodatkowe pieniędzy na ten cel i dzieci na pewno się ucieszą – mówi dyrektorka Zespołu Administracyjnego Oświaty Jolanta Skręty.

Do wydania jest dokładnie 77,5 tys. zł, czyli po 2,5 tys. na każdy z 31 przedszkolnych oddziałów. Największe przedszkola, jak Jarzębinka i Pinokio mają do dyspozycji w sumie po 12,5 tys. zł.

A co kupują dyrektorzy placówek? - To, czym dzieci lubią się bawić najbardziej, czyli klocki, gry planszowe, lalki, zabawki pluszowe, ale też farby, plastelinę, kredki, które przydają się podczas zajęć plastycznych – wyjaśnia J. Skręty. Dodaje, że zakupy już ruszyły, tak więc lada moment dzieci w przedszkolach będą mogły bawić się nowymi zabawkami.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak spędzasz tegoroczne wakacje?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama