Słubice: 16 października 2018   |   Imieniny: Lucyny, Małgorzaty, Wiktora
reklama
reklama

Mikołajkowe spotkanie w Uśmiechniętej Planecie

Początek grudnia to czas na mikołajkowe szaleństwo. Nie inaczej było 1 grudnia w Uśmiechniętej Planecie, gdzie spotkały się dzieci z pieczy zastępczej i „Naszej Chaty”. Była okazja do zabawy i podziękowań, a rodzice mieli okazję spędzić trochę czasu ze sobą i swoimi podopiecznymi.

mikolajki planeta_1

Dzieci z rodzin zastępczych i podopieczni „Naszej Chaty” mają już za sobą spotkanie z Mikołajem! Wszyscy spędzili wesoło czas na mikołajowej zabawie integracyjnej, która w tym roku odbyła się w Rodzinnym Centrum Rozrywki w Kunowicach.

Uczestników powitał sam starosta Marcin Jabłoński, który podziękował rodzicom zastępczym za to, że wzięli na siebie tak dopowiedziane zadanie. - Wszystkim z państwa należą się słowa uznania za to, że dzielicie dobro z innymi, wykonując trudny, lecz szlachetny obowiązek tworzenia rodzin zastępczych – mówił M. Jabłoński.

Mikołajki odwiedził także przewodniczący Rady Powiatu Słubickiego Wiesław Kołosza. Powiedział, że jest pełen podziwu dla działalności osób, które wzięły na siebie rolę rodzica zastępczego, co często nie jest łatwym zadaniem. Po oficjalnych przemowach przyszedł czas na to co wszyscy czekali - zabawy, szaleństwa, animacje i konkursy.

Każdy mógł znaleźć coś dla siebie, zajęcia były odpowiednie zarówno dla tych młodszych, jak i trochę większych dzieci. A nie była to mała impreza – uczestników zgromadziło się ich naprawdę sporo! Ich harcom przyglądała się sama Agata Ilcewicz-Kryger, szefowa Uśmiechniętej Planety. - Na imprezie pojawiło się około 120 osób. Oczywiście najwięcej było dzieci i młodzieży, ale cieszy również liczna grupa dorosłych, którzy z minuty na minutę bawili się coraz lepiej - opowiada.

Skoro Mikołajki, to oczywiście nie mogło zabraknąć gościa, na którego wszyscy czekali, szczególnie najmłodsi. Mikołaj przyniósł prezenty – słodkie upominki dla wszystkich, nie tylko tych bardzo grzecznych dzieci.

mikolajki planeta_2

Spotkanie było też ważne z jeszcze jednego względu - rodzice zastępczy mieli świetną okazję do rozmów i wymiany doświadczeń, szczególnie ucieszyły Dorotę Łazarczyk, dyrektorka Naszej Chaty.

- Była to dobra chwila na to, żeby rodziny zastępcze mogły wymienić się doświadczeniami i opowiedzieć sobie o odniesionych dotychczas sukcesach. Jesteśmy bardzo wdzięczni i składamy ogromne podziękowania dla Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Słubicach za wspaniałą współpracę - podsumowała spotkania.

Zdjęcia dzięki uprzejmości Starostwa Powiatowego w Słubicach (fot. W. Obremski).
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach potrzebna jest chirurgia dziecięca?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama