Słubice: 16 października 2018   |   Imieniny: Lucyny, Małgorzaty, Wiktora
Słubice24.pl Wiadomości Aktualności Już działa nowa winda dla niepełnosprawnych przy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej
reklama
reklama

Już działa nowa winda dla niepełnosprawnych przy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej

Od wczoraj osobom niepełnosprawnym będzie łatwiej poruszać się między piętrami budynku, w którym znajduje się m.in. Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna. Pomoże im specjalna winda, której budowa właśnie się zakończyła.

winda otwarcie
Nowa winda to ułatwienie dla osób niepełnosprawnych (fot. Powiat Słubicki)

Przygotowania do budowy specjalnej platformy, służącej osobom niepełnosprawnym do przemieszczania się między piętrami budynku przy ul. Sienkiewicza rozpoczęły się jeszcze w kwietniu. Wtedy została podpisana umowa na dofinansowanie budowy, w czerwcu starostwo wyłoniło wykonawcę, a w lipcu ruszył remont, który kosztował 514 tys. złotych. Zakończył się niedawno.

W tym czasie do budynku, w którym mieszczą się m.in. Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna, Centrum Usług Wspólnych Powiatu Słubickiego oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie było możliwe przez internat Zespołu Szkół Technicznych.

Ale te utrudnienia już się zakończyły. Oprócz windy zbudowano również nowy wiatrołap, pochylnię dla wózków inwalidzkich, parking i utwardzono drogę wewnętrzną. 5 grudnia odbyło się uroczyste otwarcie z udziałem przedstawicieli władz i instytucji powiatowych.

- Ta winda była po prostu niezbędna. Dzięki niej mieszkańcy korzystający z usług tutejszych instytucji będą mieli do nich ułatwiony dostęp. Warto było czekać - mówił starosta Marcin Jabłoński, który był jednym z gości biorących udział w oficjalnej prezentacji nowej platformy.

Za inwestycję podziękowała Marzena Kwiek, dyrektor Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej. - Człowieczeństwo jest cechą zwykłych ludzi, bez których ta inwestycja by nie powstała. Serdecznie dziękuję za jej wsparcie – powiedziała.

A Jakub Piosik, dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Zielonej Górze zdradził, że na dobrej drodze jest kolejna ważna sprawa dla mieszkańców powiatu słubickiego, czyli planowane powstanie Domu Dziennego Pobytu. Do tego tematu będziemy wracać.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach potrzebna jest chirurgia dziecięca?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama