Słubice: 23 marca 2019   |   Imieniny: Pelagia, Feliks, Zbysław
Słubice24.pl Wiadomości Aktualności Świecąca choinka i wielkie bombki – tak Słubice szykują się do świąt Bożego Narodzenia
reklama
reklama

Świecąca choinka i wielkie bombki – tak Słubice szykują się do świąt Bożego Narodzenia

Robi się coraz bardziej świątecznie! – cieszyli się internauci komentując zdjęcia choinek, instalacji świetlnych i innych niespodzianek, które już pod koniec listopada zaczęły pojawiać się na słubickich placach. A my dokumentowaliśmy to przy pomocy redakcyjnego obiektywu.

Święta Słubice

Grudzień to taki czas, kiedy miasta stają się bardziej kolorowe i jaśniejsze. Choć ozdoby nie są najważniejsze w świętowaniu Bożego Narodzenia, to jednak cieszą oczy. I co roku ich wypatrujemy, bo światełka kojarzą się z tym, że radosny, rodzinny czas jest tuż, tuż….

Selfie przed choinką

A jak w świątecznej odsłonie prezentują się Słubice? Choinka miejska jest podobna do tej z zeszłego roku. Nie jest to drzewko, a instalacja ze sztucznych gałązek, ozdobiona bombkami i światełkami. Jeszcze kilka lat temu zgodnie z miejską tradycją drzewko na pl. Przyjaźni ozdabiały przedszkolaki, ale te ozdoby nie były zbyt trwałe. Teraz duża i jasna choinka jest widoczna z daleka.

Obecna choinka podoba się nie tylko dzieciom: wzbudza wiele pozytywnych emocji wśród mieszkańców. Gdy wrzucaliśmy zdjęcia na nasz facebookowy profil, szybko zareagowali internauci. „Pięknie” – napisała pod jednym ze zdjęć Ewa. „Brakuje tylko śniegu” – dopisała Teresa. A wystarczy przejść się na chwilę na spacer dp parku, aby spotkać nie tylko najmłodszych słubiczan chętnie robiących sobie przy choince tak popularne w dzisiejszych czasach selfie.

Bombki jak w Nowym Jorku

Zanim spadł pierwszy śnieg, w Słubicach oprócz choinki pojawiły się inne świąteczne ozdoby. Podświetlona została fontanna, a na świeżo wyremontowanym placu Wolności stanęła olbrzymia konstrukcja przypominająca bombkę z kokardką, oczywiście również podświetlania.

A grudzień powitał słubiczan niespodzianką: na placach i deptaku rozgościły się wielkie, czerwone bombki o średnicy 80 cm. „Wyglądają jak prawdziwe bomby” – mówili jedni, zaskoczeni nietypowej wielkości ozdobami. Ale w większości chwalili nowy rodzaj świątecznej ozdoby. „Super”, „Fantastycznie”, „Petarda”, „Ekstra, w końcu coś nowego!” – pisali w komentarzach pod naszymi zdjęciami.

Bombki, które zainstalowała firma Terra, zebrały bardzo dużo pozytywnych opinii. A Słubice inspirację czerpały od najlepszych: są one podobne do tych, które zdobią Nowy Jork. To również podkreślili nasi czytelnicy: „Super! Prawie jak na 6 Alei! W tym roku Słubice są przystrojone piękniej niż kiedykolwiek! Jeszcze tylko świąteczne melodie z głośników i mamy prawdziwe świąteczne miasteczko” – napisała Paulina.

Burmistrz zachęca

Ale to nie wszystko: w mieście pojawiły się również nowe dekoracje na latarniach. Można je zobaczyć na deptaku przy ul. Jedności Robotniczej i w najbardziej uczęszczanych miejscach. I zapowiada się, że to nie koniec.

Burmistrz Słubic Tomasz Ciszewicz namawia samych mieszkańców, aby przyłączyli się do dekorowania miasta: - Zachęcam sklepikarzy i słubickie firmy, żeby także przyozdobiły świątecznie swoje lokale - mówi T. Ciszewicz.

Co Wy na to? Pokażcie nam jak dekorujecie swoje domy, mieszkania, witryny sklepowe, wnętrza firm. Najciekawsze zdjęcia będziemy publikować.

Fotki przesyłajcie na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub przez profil www.facebook.com/slubice24.

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach powinien powstać komercyjny cmentarz dla zwierząt?
 
Jaka kwota za pochówek byłaby dla Ciebie akceptowalna?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama