Słubice: 13 grudnia 2018   |   Imieniny: Łucja, Otylia, Eugeniusz
Słubice24.pl Wiadomości Aktualności Porządne pakowanie paczki dla kuriera – jak zabezpieczać zawartość?
reklama
reklama

Porządne pakowanie paczki dla kuriera – jak zabezpieczać zawartość?

package-2366468 _340

Zapewne już nie raz zamawiałeś coś przez Internet. Takie zakupy, to doskonały sposób dla tych, którzy lubią wydawać pieniądze lub po prostu czegoś potrzebują, ale nie bardzo chce im się wychodzić z domu lub po prostu nie mają możliwości wyjścia do sklepu. Zakupy przez Internet to ogromna wygoda. Dzięki temu, nie trzeba wychodzić z domu, marnować paliwa, energii na bieganie po sklepach, czasu na stanie w korkach i nerwów.

A co jeśli okaże się, że pojedziesz specjalnie do sklepu, a nie ma tej rzeczy po którą przyjechałeś? Wtedy wszystko na marne. Dlatego dzisiejsza technologia pozwala na szybkie, sprawne zakupy, które nie wymagają od nas dużo wysiłku. Ktoś jednak musi te wszystkie paczki pakować, aby mogły bezpiecznie do ciebie dotrzeć. Robią to oczywiście sprzedawcy, którzy wysyłają towar do klienta. Dopóki, to my zamawiamy i odbieramy towar, wszystko jest jasne. Co jeśli jednak trzeba odesłać towar lub co samodzielnie wysłać?

Gdzie nadać?

Jeśli nie lubisz ruszać się z domu oraz preferujesz szybką dostawę, to wybierz przesyłkę kurierską jak np. epaka.pl. zamawiając kuriera, musisz jedynie wypełnić formularz lub zadzwonić, a niedługo po tym, pojawia się osoba, która paczkę odbiera. Następnego dnia natomiast, przesyłka jest już u odbiorcy. Koszt takiej usługi zwykle nie przekracza 20 złotych. Jak to wygląda w przypadku wysyłania pocztą? Przede wszystkim, trzeba się tam wybrać, poczta do ciebie nie przyjdzie. Następnie postać w kolejce i nadać paczkę. Kiedy już dotrze do odbiorcy – nie trwa to zwykle krótko – musi on również przejść się do placówki poczty, aby taką paczkę odebrać. Dlatego też, częściej jest wybierany kurier. Jest on bowiem szybki, nie trzeba stać w kolejkach, a zapłacić można przelewem przez Internet.

Dobrze zapakuj

Ogromne znaczenie przy nadawaniu przesyłki ma to, jak zostanie ona zapakowana. Decyduje to bowiem o tym, w jakim stanie dotrze do odbiorcy zawartość przesyłki. Trzeba liczyć się z tym, że jedni nadają cięższe paczki, a inni lżejsze. W czasie transportu, może taka przesyłka zostać przyłożona lub nagnieciona przez inny towar. Zdarza się to bardzo rzadko, ale trzeba brać pod uwagę taką ewentualność. Do pakowania warto więc używać pudełek kartonowych, foli bąbelkowej, styropianowych kulek, kopert bąbelkowych oraz innych wypełnień, które będą amortyzować zawartość przesyłki w razie upadku lub zgniecenia.

[artykuł partnerski]

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama