Słubice: 19 czerwca 2019   |   Imieniny: Gerwazy, Protazy, Julianna
reklama
reklama

Wystawa gołębi w hali sportowej

Gołębie przesyłały wiadomości już w czasach starożytnej Persji i Egiptu. Teraz hodowane są głównie w celach sportowych lub dla przyjemności. Także w Słubicach cieszą się dużym zainteresowaniem. W naszym mieście odbędzie się wystawa prezentujące różne gołębie, pocztowe i te ozdobne.

wystawa gołębi Słubice

Gołąb pocztowy w odróżnieniu od ozdobnego potrafi wrócić do miejsca, z którego wyleciał. Ale oba rodzaje mają swoich stałych wielbicieli i hodowle, zawody, wystawy, a te sportowe nawet olimpiady. I są obiektami nie tylko do podziwiania, ale i pożądania.

Czy wiecie, że najdroższy gołąb pocztowy kosztował więcej niż złoto? Rekord Guinessa należy do ptaka o imieniu Bolt. W 2013 roku kupił go chiński milioner Gao Fuxina za 310 tys. euro (wówczas 400 tys. dolarów). Gołąb waży ok. 300-400 g, co oznacza, że zapłacił więcej niż za złoto.

Gorzowski oddział Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych zaprasza do obejrzenia może nie aż tak cennych, ale nie mniej utalentowanych i pięknych okazów podczas wystawy, która odbędzie się 10 grudnia w miejskiej hali sportowej w Słubicach.

Organizator zachęca do udziału nie tylko hodowców i sympatyków, jakich w Słubicach nie brakuje, ale również całe rodziny. Wystawcy chętnie podzielą się swoimi doświadczeniami i opowiedzą o przygodach, jakich doświadczyć można hodując gołębie.

Termin: 10.12.2017, godz. 8-15. Miejsce: miejska hala sportowa, ul. Piłsudskiego 17.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak oceniasz poziom czystości w Słubicach (licząc wg szkolnej skali)?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama