Słubice: 22 stycznia 2019   |   Imieniny: Anastazy, Wincenty, Wiktor
reklama
reklama

Wystawa gołębi w hali sportowej

Gołębie przesyłały wiadomości już w czasach starożytnej Persji i Egiptu. Teraz hodowane są głównie w celach sportowych lub dla przyjemności. Także w Słubicach cieszą się dużym zainteresowaniem. W naszym mieście odbędzie się wystawa prezentujące różne gołębie, pocztowe i te ozdobne.

wystawa gołębi Słubice

Gołąb pocztowy w odróżnieniu od ozdobnego potrafi wrócić do miejsca, z którego wyleciał. Ale oba rodzaje mają swoich stałych wielbicieli i hodowle, zawody, wystawy, a te sportowe nawet olimpiady. I są obiektami nie tylko do podziwiania, ale i pożądania.

Czy wiecie, że najdroższy gołąb pocztowy kosztował więcej niż złoto? Rekord Guinessa należy do ptaka o imieniu Bolt. W 2013 roku kupił go chiński milioner Gao Fuxina za 310 tys. euro (wówczas 400 tys. dolarów). Gołąb waży ok. 300-400 g, co oznacza, że zapłacił więcej niż za złoto.

Gorzowski oddział Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych zaprasza do obejrzenia może nie aż tak cennych, ale nie mniej utalentowanych i pięknych okazów podczas wystawy, która odbędzie się 10 grudnia w miejskiej hali sportowej w Słubicach.

Organizator zachęca do udziału nie tylko hodowców i sympatyków, jakich w Słubicach nie brakuje, ale również całe rodziny. Wystawcy chętnie podzielą się swoimi doświadczeniami i opowiedzą o przygodach, jakich doświadczyć można hodując gołębie.

Termin: 10.12.2017, godz. 8-15. Miejsce: miejska hala sportowa, ul. Piłsudskiego 17.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jaki był dla Słubic 2018 rok?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama