Słubice: 20 października 2018   |   Imieniny: Urszuli, Celiny, Hilarego
reklama
reklama

Co w Drzecinie wyrzeźbili w drewnie? (foto)

Za nami pierwszy Drzeciński Konkurs Drwali - ale organizatorzy już zapowiedzieli, że nie ostatni. W wiosce dumnie prezentować się będą efekty rywalizacji facetów z piłami: domek na skale, tron, motocykl, sowa i wielki grzyb. Inwencji drwalom nie zabrakło!

drwale drzecin2
Tak pracował zwycięzca konkursu Kurt Kleemann (fot. UM Słubice)

26 listopada na placu przy stacji Bert kilku odważnych mężczyzn ujęło w dłonie piły elektryczne i podjęło się niełatwego zadania: wyrzeźbienia przy ich pomocy czegoś, co nie tylko może zapewnić im wysokie miejsce w konkursie, ale również będzie przez najbliższy czas ozdobą i atrakcją Drzecina. Niektórzy z takim zadaniem zmagali się po raz pierwszy.

Jury w składzie: Ryszard Świderski (sołtys Drzecina), Anna Ginter (opiekunka świetlica wiejskiej) oraz Eberhard Vetter (sołtys zaprzyjaźnionego Boossen) oceniało – i doceniało – pracę drwali oraz przyznało miejsca poszczególnym rzeźbom.

Pierwsze zajął Kurt Kleemann, który na zawody przyjechał z Bossen. Wyrzeźbił sowę, bardzo precyzyjnie i misternie. Drugie miejsce zajął Cezary Andrzejewski, który jest autorem domku na skale. Trzecie przyznano Maciejowi Nowaczewskiemu, który wyrzeźbił tron. Ponadto jury przyznało także dwa wyróżnienia: Pawła Kaczmarczyka za rzeźbę przedstawiającą grzyba i Huberta Kapicy za motocykl.

W podziękowaniu za swój trud drwale otrzymali nagrody. I to nie byle jakie - piłę i odzież ochronną. A przybyli na wydarzenie kibice, którzy z wypiekami na twarzy przyglądali się rzeźbiarskiej rywalizacji, mogli liczyć na smakowity poczęstunek. Wszyscy – zarówno uczestnicy konkursu jak i mieszkańcy – podkreślali, że impreza bardzo przypadła im do gustu i warto ją kontynuować. A sołtys już zapowiedział, że dołoży starań, aby impreza była cykliczna.

Organizatorami wydarzenia były: Grupa Inicjatywna Razem dla Drzecina, Stowarzyszenie Jesteśmy Razem i sołectwo Drzecin. Konkurs został zrealizowany w ramach projektu finansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich wdrażanego przez operatorów: Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Między Odrą a bobrem” oraz Fundację „Ad Rem”.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć udostępnionych naszej redakcji przez organizatorów imprezy.

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach potrzebna jest chirurgia dziecięca?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama