Słubice: 22 marca 2018   |   Imieniny: Bogusław, Katarzyna, Oktawian
reklama
reklama

Uciekli do Niemiec - zostaną odesłani do domu

Nasi pogranicznicy mają sporo pracy z cudzoziemcami, którzy nielegalnie przekraczają granicę. Ostatnio od niemieckich kolegów przejęli 4 Czeczeńców, którzy nie czekali na pozwolenie pozostania w Polsce i uciekli do Niemiec. Będą musieli wrócić do swojego kraju, podobnie jak 26 innych cudzoziemców.

akta dochodzeniowka

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Świecku 21 listopada przejęli od strony niemieckiej 4 obywateli Czeczeni, którzy nielegalną drogą z Polski dostali się do Niemiec.

Jak wyjaśnia Rafał Potocki, rzecznik naszych pograniczników, ci cudzoziemcy nadużyli procedury uchodźczej. - Zgodnie z prawem cudzoziemiec, po złożeniu wniosku o objęcie go ochroną międzynarodową, powinien we wskazanym miejscu oczekiwać na rozpatrzenie wniosku przez Szefa Urzędu do spraw Cudzoziemców i nie może opuszczać Polski – tłumacz R. Potocki.

A czworo Czeczeńców nie tylko opuściło Polskę, ale również próbowało starać się o azyl również w Niemczech.

Trafili do Strzeżonego Ośrodka dla Uchodźców. Teraz toczy się wobec nich postępowanie administracyjne, którego wynikiem będzie decyzja zobowiązująca ich do powrotu do swojego kraju.

Podobnych osób jest więcej. Tylko w ostatnim miesiącu pogranicznicy złapali 26 cudzoziemców, którzy nielegalnie przebywali lub pracowali w naszym kraju – i teraz będą musieli go opuścić. Byli to głównie obywatele Ukrainy. W październiku takich osób było ponad 50.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy popierasz wprowadzony przez rząd zakaz handlu w niedziele?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama