Słubice: 16 października 2018   |   Imieniny: Lucyny, Małgorzaty, Wiktora
reklama
reklama

Co powinien wiedzieć właściciel samochodu?

Samochód zaliczany jest do dobra, które ma na celu polepszyć komfort naszego życia. Dla wielu osób faktycznie jest tak jest, aczkolwiek dla innych okazuje się być koniecznością posiadania. Mowa tutaj o osobach, które dojeżdżają do pracy kilka lub kilkanaście kilometrów lub auto jest im niezbędne w kwestii wielu innych spraw życia codziennego.

opony zima

Tak czy inaczej kupno samochodu wiąże się z szeregiem obowiązków. Opłaty ubezpieczenia, coroczne kontrole w diagnostyce, tankowanie to tylko to, co faktycznie musimy, aby móc użytkować pojazd. Niemniej druga lista dotyczy ewentualnych usterek czy awarii, które mogą dawać znać wcześniej, tudzież potrafią nas zaskoczyć. Biorąc pod uwagę te najdrobniejsze może to być przepalona żarówka, przepalony bezpiecznik, zużyte wycieraczki itp. Te drobne, aczkolwiek konieczne naprawy nie kosztują drogo. Gorzej jest, jeśli posłuszeństwa odmówi znacznie istotniejsza część. Wtedy wydatek może być większy. Może, ale nie musi, ponieważ wszystko zależy od tego, gdzie kupimy zużyty element.

Poradzić można się na wielu forach motoryzacyjnych w sieci. Osoby, które bardzo często dokonują zakupów z tej branży w sieci polecają czesci-samochodowe-online.pl, jako profesjonalne podejście do klienta, a także wysoka jakość oferowanych produktów. Warto zatem również poszukać sobie sprawdzonego sprzedawcę online, który bez względu na wielkość zamówionej części dostarczy nam ją pod wskazany adres. Pamiętajmy, że nagłe awarie się zdarzają i trzeba się z tym pogodzić, aczkolwiek bardzo często jest tak, iż auto wyraźnie daje znać, że ta, a nie inna część zaczyna szwankować. W takich przypadkach nie powinniśmy czekać do chwili, aż samochód odmówi posłuszeństwa, ale natychmiast udać się do mechanika celem zapobiegnięcia przymusowego postoju w przypadkowym miejscu.

Samochód latem i zimą

Sezon letni i zimowy różnią się temperaturami i ogólną aurą. Nie dziwi zatem fakt, iż samochód powinien być do tych zmian pogodowych wcześniej przygotowany. Przede wszystkim po zimie warto zadbać o wyczyszczenie wnętrza, zmienić płyn w spryskiwaczach na tzw. letni, sprawdzić poziom wody w chłodnicy czy oleju oraz wymienić opony o ile nie używamy całorocznych. W drugim wypadku dobrze byłoby je zdjąć, dokładnie wymyć od solanki i zakonserwować specjalnymi preparatami. Z kolei szykując się na sezon zimowy warto wymienić płyn w spryskiwaczach na zimowy, posprawdzać poziom płynów, sprawdzić żarówki, filtry, jak również wymienić na opony zimowe jeśli używamy ogumienia sezonowego.

Generalnie wymianę opon zaleca się, kiedy temperatura spadnie poniżej 7 C. Oczywiście w naszym kraju nie jest to obowiązkowe, aczkolwiek jazda na oponach letnich zimą, to poważne ignorowanie bezpieczeństwa swojego, pasażerów i innych uczestników ruchu drogowego. Zimowe pony przed wymianą również powinny być zakonserwowane specjalnym do tego celu preparatem. Można je nabyć w sklepach motoryzacyjnych za dostępną cenę. Niemniej w jakimś stopniu chronimy ogumienie przed negatywnym wpływem soli, która zimą jest rozsypywana na drogach.

Efekty dbania o auto

Właściciele samochodów, którzy regularnie dbają o ich stan techniczny i wizualny rzadziej borykają się z problemami z tzw. zaskoczenia. Nie muszą zastanawiać się nad tym czy mogą wybrać się w dłuższą podróż będąc w posiadaniu nawet wcale nie najmłodszego pojazdu. Oprócz tego, że samochód nie zawodzi, to w razie chęci jego wymiany na inny sprzedaż okazuje się mieć swoje pozytywne strony. Pierwsza, to świadomość, że nie mamy nic do ukrycia przed kupującym. Po drugie cena nie musi być zaniżona z powodu usterek czy innych defektów, gdyż wiemy co posiadamy, a kupujący również to dostrzega, więc nie będzie się na siłę targował. Po trzecie mamy satysfakcję, iż samochód posłuży przyszłemu właścicielowi na długo. Być może dla kogoś to nic takiego, ale bez wątpienia ma znaczenie dla osoby, która swoje inwestycje, a w tym przypadku jest to samochód traktuje poważnie. Krótko mówiąc kupuję, dbam i czuję się bezpiecznie. Sprzedaję, to wiem, że mogę spać spokojnie. Jeśli następca zaniedba owo auto, to już nie nasza sprawa.

[artykuł partnerski]
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach potrzebna jest chirurgia dziecięca?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama