Słubice: 18 października 2018   |   Imieniny: Piotra, Michała, Ziemowita
reklama
reklama

Pogranicznicy zapraszają w swoje szeregi - trwa nabór

Kolejna służba mundurowa prowadzi nabór w swoje szeregi. Nadodrzański Oddział Straży Granicznej szuka nowych funkcjonariuszy. W latach poprzednich o jedno miejsce ubiegało się nawet kilkunastu kandydatów, jak będzie teraz?

Straż Graniczna

Niedawno pisaliśmy o rekrutacji w Komendzie Powiatowej Policji w Słubicach. Okazuje się, że wakaty są także u pograniczników. Nadodrzański Oddział Straży Granicznej zachęca, żeby zasilić jego szeregi. Szuka osób młodych, ambitnych, chcących zdobywać nowe doświadczenia.

Na co mogą liczyć potencjalni kandydaci? NoOSG oferuje szeroką ofertę szkoleń, możliwość rozwoju osobistego i zawodowego, udział w misjach organizowanych przez Agencję FRONTEX (m.in. w Grecji, Bułgarii oraz we Włoszech) oraz w ramach umów bilateralnych z innymi krajami m.in. do Macedonii.

Jednak ten, kto chce wstąpić do straży granicznej, musi spełnić określone warunki. Przede wszystkim być obywatelem Polski, niekaranym, z co najmniej średnim wykształceniem. – Ważne, aby taka osoba była gotowa podporządkować się szczególnej dyscyplinie i posiadać odpowiednią zdolność fizyczną i psychiczną do służby – podkreśla Rafał Potocki, rzecznik prasowy komendanta NoOSG.

Oddział obejmuje swoim zasięgiem trzy województwa: lubuskie, wielkopolskie, dolnośląskie. Trwający obecnie proces naboru przewiduje zatrudnienie 13 nowych funkcjonariuszy, a w przyszłym roku kolejnych 60.

Zapytaliśmy ilu z nich trafi do Świecka, na teren byłego przejścia granicznego? Tego pogranicznicy na razie nie zdradzają. - Nabór prowadzony jest do całego oddziału. Nowi funkcjonariusze będą przyjmowani do poszczególnych placówek w zależności od potrzeb kadrowych – wyjaśnia Natalia Żabka z NoOSG.

A jak wygląda rekrutacja? Łatwo nie jest, przewidziano dwa złożone etapy. Pierwszy z nich obejmuje złożenie wymaganych dokumentów, rozmowę kwalifikacyjną, badanie psychofizjologiczne (z użyciem wariografu). Etap drugi to egzamin przeprowadzany w jednym z ośrodków szkolenia SG (w Koszalinie, Kętrzynie albo Lubaniu), który składa się m.in. z testów: wiedzy ogólnej, znajomości języka obcego oraz sprawności fizycznej.

Tych, którzy pozytywnie zaliczą wszystkie etapy i zostaną przyjęci, czeka trwające 3,5 miesiąca szkolenie podstawowe, miesięczna praktyka i 3 miesięczne szkolenie podoficerskie.

Szczegóły można znaleźć na stronie: www.nadodrzanski.strazgraniczna.pl.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach potrzebna jest chirurgia dziecięca?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama