Słubice: 16 października 2018   |   Imieniny: Lucyny, Małgorzaty, Wiktora
reklama
reklama

Gmina organizuje pomoc dla osób bezdomnych

Zima to trudny czas dla osób bezdomnych, a takie niestety są i w Słubicach. Gmina jak co roku przygotowała dla nich kilka możliwości wsparcia, z których mogą korzystać. Na jaką pomoc mogą liczyć?

bezdomny

Jak co roku zimą gmina Słubice, przy udziale Ośrodka Pomocy Społecznej, przygotowała kilka możliwości wsparcia dla osób bezdomnych. - Przede wszystkim zabezpieczyliśmy dla osób bezdomnych miejsca w schroniskach: w Lutynce (bez ograniczeń) i w Świebodzinie (dwa miejsca) – mówi Alina Baldys, kierowniczka OPS.

Dziewięć osób z terenu gminy już skorzystało z tej możliwości – za ich pobyt w tych miejscach płaci nasza gmina. Mogą zostać w schroniskach do końca marca. W tym czasie mają zapewnione wyżywienie, dostają odzież, a także brać udział w terapii uzależnień i uczyć się wychodzenia z bezdomności pod okiem specjalistów.

Pomoc czeka na bezdomnych również na miejscu, w OPS przy Placu Wolności 17F. W godz. od 8.00 do 10.00 oraz od 16.00 do 18.00 mogą się ogrzać, zjeść ciepły posiłek, napić się gorącej herbaty. A. Baldys podkreśla, że OPS może również wykupić im obiady.

Kierowniczka przyznaje, że wielu mieszkańców krytykuje godziny otwarcia tzw. ogrzewalni i to, że w Słubicach nie ma już noclegowni. Odpowiada, że osoby bezdomne, które przebywają w Słubicach, odmówiły umieszczenia ich w schroniskach lub noclegowniach, ponieważ nie chcą zrezygnować ze swojego stylu życia.

Gdy zaczną się mrozy, pracownicy socjalni będą również m.in. odwiedzać ogródki działkowe, gdzie mieszka część bezdomnych. Otrzymali oni już opał na zimę, w miarę możliwości dostaną także ciepłą odzież. W tych działaniach tradycyjnie wesprą ich mundurowi – strażnicy miejscy oraz policjanci.

Jak zareagować, kiedy zobaczymy osobę bezdomną potrzebującą pomocy? Najlepiej zadzwonić pod jeden ze wskazanych numerów:
  • Komenda Powiatowa Policji w Słubicach: tel. 997 - przez całą dobę,
  • Straż Miejska, tel. 986 - w godz. 8-16,
  • Ośrodek Pomocy Społecznej, tel. 95 758 23 94 - czynne pon. 8-16, wt.-pt. 7-15.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach potrzebna jest chirurgia dziecięca?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama