Słubice: 25 maja 2018   |   Imieniny: Grzegorz, Urban, Magda
reklama
reklama

Remonty świetlic w Pławidle i Nowym Lubuszu

Dobra wiadomość dla mieszkańców naszych sołectw. W Pławidle zakończył się właśnie remont świetlicy wiejskiej, a w Nowym Lubuszu trwa modernizacja budynku. Łącznie, na obie inwestycje, gmina przeznaczyła blisko 140 tys. zł. Kolejne imprezy i spotkania odbędą się już w odnowionych wnętrzach.

swietlica remont
Świetlice odnowiono w Pławidle i Nowym Lubuszu (fot. UM Słubice)

W Pławidle modernizacja kosztowała 75 tys. zł. Co zmieniło się w świetlicy?

- W sali głównej i sali komputerowej obniżono i docieplono sufity – wyjaśnia Beata Bielecka, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Słubicach. – Ponadto w sali komputerowej zamontowano jedno dodatkowe okno, dzięki czemu jest tam teraz więcej naturalnego światła – dodaje B. Bielecka.

To jednak nie wszystko. Oba pomieszczenia zostały również pomalowane. Pojawiło się też dodatkowe pomieszczenie gospodarze. Ponadto odnowiono elewację i wykonano drobne prace naprawcze.

Mieszkańcy będą teraz spotykali się na imprezach w nowych wnętrzach. A okazji do spotkań, jak co roku, szykuje się sporo. – Jeden z mieszkańców wynajął salę i organizuje Sylwestra. Ale wcześniej, już teraz w sobotę, spotykamy się na Andrzejkach. Potem będą Mikołajki dla dzieci, Dzień Kobiet… Takie imprezy przede wszystkim u nas się odbywają – mówi Sławomir Gościk, sołtys Pławidła. I dodaje, że mieszkańcy bardzo chętnie biorą udział w tych imprezach. Oprócz jest również możliwość wynajęcia świetlicy na różne imprezy i okazje.

Obecnie trwa jeszcze termomodernizacja budynku w Nowym Lubuszu. Obejmuje ona m.in. ocieplenie ścian zewnętrznych budynku, izolację i ocieplenie fundamentów. Zostaną również położone nowe tynki i zamontowane nowe okno na poddaszu. Gmina przeznaczyła na ten remont 64,5 tys. zł.

- Wnętrze świetlicy było już odnowione, teraz trwa termomodernizacja, dzięki której chcemy obniżyć koszty eksploatacyjne – wyjaśnia Marcin Kalinowski, sołtys Nowego Lubusza. Świetlica to dla mieszkańców miejsce na zebrania czy szkolenia dla rolników. – Na pewno z okazji Bożego Narodzenia odbędą się warsztaty dla dzieci, podczas których będą mogły samodzielnie wykonać ozdoby np. na choinkę, a w marcu będziemy wspólnie Dzień Kobiet – zapowiada sołtys.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jaka powinna być organizacja ruchu na skrzyżowaniu ul. Jagiełły i Konstytucji 3 Maja?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama