Słubice: 14 grudnia 2018   |   Imieniny: Alfred, Izydor
reklama
reklama

Remonty świetlic w Pławidle i Nowym Lubuszu

Dobra wiadomość dla mieszkańców naszych sołectw. W Pławidle zakończył się właśnie remont świetlicy wiejskiej, a w Nowym Lubuszu trwa modernizacja budynku. Łącznie, na obie inwestycje, gmina przeznaczyła blisko 140 tys. zł. Kolejne imprezy i spotkania odbędą się już w odnowionych wnętrzach.

swietlica remont
Świetlice odnowiono w Pławidle i Nowym Lubuszu (fot. UM Słubice)

W Pławidle modernizacja kosztowała 75 tys. zł. Co zmieniło się w świetlicy?

- W sali głównej i sali komputerowej obniżono i docieplono sufity – wyjaśnia Beata Bielecka, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Słubicach. – Ponadto w sali komputerowej zamontowano jedno dodatkowe okno, dzięki czemu jest tam teraz więcej naturalnego światła – dodaje B. Bielecka.

To jednak nie wszystko. Oba pomieszczenia zostały również pomalowane. Pojawiło się też dodatkowe pomieszczenie gospodarze. Ponadto odnowiono elewację i wykonano drobne prace naprawcze.

Mieszkańcy będą teraz spotykali się na imprezach w nowych wnętrzach. A okazji do spotkań, jak co roku, szykuje się sporo. – Jeden z mieszkańców wynajął salę i organizuje Sylwestra. Ale wcześniej, już teraz w sobotę, spotykamy się na Andrzejkach. Potem będą Mikołajki dla dzieci, Dzień Kobiet… Takie imprezy przede wszystkim u nas się odbywają – mówi Sławomir Gościk, sołtys Pławidła. I dodaje, że mieszkańcy bardzo chętnie biorą udział w tych imprezach. Oprócz jest również możliwość wynajęcia świetlicy na różne imprezy i okazje.

Obecnie trwa jeszcze termomodernizacja budynku w Nowym Lubuszu. Obejmuje ona m.in. ocieplenie ścian zewnętrznych budynku, izolację i ocieplenie fundamentów. Zostaną również położone nowe tynki i zamontowane nowe okno na poddaszu. Gmina przeznaczyła na ten remont 64,5 tys. zł.

- Wnętrze świetlicy było już odnowione, teraz trwa termomodernizacja, dzięki której chcemy obniżyć koszty eksploatacyjne – wyjaśnia Marcin Kalinowski, sołtys Nowego Lubusza. Świetlica to dla mieszkańców miejsce na zebrania czy szkolenia dla rolników. – Na pewno z okazji Bożego Narodzenia odbędą się warsztaty dla dzieci, podczas których będą mogły samodzielnie wykonać ozdoby np. na choinkę, a w marcu będziemy wspólnie Dzień Kobiet – zapowiada sołtys.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama