Słubice: 19 października 2018   |   Imieniny: Ireny, Kleopatry, Jana
reklama
reklama

Słubickie hospicjum nominowane do Społecznika Roku

Znamy nominowanych w konkursie wojewody lubuskiego „Społecznik Roku 2017”. Jest wśród nich Stowarzyszenie Hospicjum Św. Wincentego a’Paulo. To, czy zdobędzie nagrodę, okaże się po kolejnym posiedzeniu kapituły. Zwycięzców poznamy pod koniec listopada.

Hospicjum Słubice

10 listopada w siedzibie Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. obradowała kapituła konkursu Społecznik Roku 2017. W jej skład wchodzili przedstawiciele wojewody lubuskiego, niezależny ekspert ds. kultury oraz laureaci ubiegłorocznej edycji konkursu. Spośród kandydatur zgłoszonych z całego województwa kapituła wybrała 9 podmiotów (w 3 kategoriach), o których przeczytała najbardziej przekonującą historię.

Mottem przewodnim tegorocznej edycji było hasło „życie” - postrzegane jako wartość, o którą walczą wszyscy lubuscy społecznicy, a także własne życie społeczników, które poświęcają dla innych.

Wśród nominowanych w kategorii „wydarzenie roku” znalazło się słubickie stowarzyszenie Hospicjum Św. Wincentego a’Paulo. Organizacja została wyróżniona na podstawie poruszającego reportażu pt. „Żyję i pomagam żyć”. Za "wolontariat i towarzyszenie drugiemu człowiekowi".

Nominacje to ważny, ale dopiero pierwszy etap konkursu. Podczas kolejnego posiedzenia kapituła wyłoni już zwycięzców. Poznamy ich 27 listopada w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Gorzowie, podczas uroczystych obchodów Dnia Pracownika Socjalnego. To właśnie wtedy wojewoda lubuski wręczy zwycięzcom statuetki. Na uczestników gali czeka także niespodzianka przygotowana przez aktorów gorzowskiego teatru.

Czy słubickiemu hospicjum uda się powtórzyć osiągnięcie Grupy Pomagamy, która rok temu sięgnęła po główną nagrodę w aż dwóch kategoriach – wydarzenie roku (za akcję na rzecz Teodora Zarzeckiego) oraz w głosowaniu internautów? Przekonamy się już niebawem. O wynikach będziemy oczywiście informować.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach potrzebna jest chirurgia dziecięca?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama