Słubice: 23 września 2018   |   Imieniny: Tekla, Bogusław
reklama
reklama

Jechał kradzionym Nissanem i miał narkotyki

Nie będzie miło wspominać wjazdu do Polski 35-latek z woj. pomorskiego. Pogranicznicy zatrzymali go w kradzionym Nissanie, na dodatek miał przy sobie amfetaminę. Teraz odpowie i za kradzież, i za posiadanie narkotyków.

nissa 35lat

9 listopada funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki Straży Granicznej w Świecku złapali „podwójnego” przestępcę. 35-letni mieszkaniec województwa pomorskiego wjechał do Polski dostawczym Nissanem.

Na terenie byłego przejścia w Świecku został zatrzymany do kontroli, ale nie przedstawił żadnych dokumentów pojazdu ani nie potrafił wyjaśnić, skąd go ma.

- Oględziny ujawniły, że w stacyjce pojazdu zamiast kluczyka znajduje się łamak, a zamek w drzwiach od strony kierowcy nosi ślady ingerencji – wyjaśnia kpt. Rafał Potocki, rzecznik lubuskich pograniczników.

Pogranicznicy postanowili sprawdzić dane pojazdu. Szybko ustalili, że tablice rejestracyjne Nissana pochodziły od innego samochodu. A do tego przy mężczyźnie znaleźli 1,62 g amfetaminy.

Wartość Nissana została określona na 70 tys. zł. Samochód trafił na policyjny parking, a złodziej został przekazany słubickim policjantom. Teraz odpowie nie tylko za kradzież, ale i za posiadanie narkotyków.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama