Słubice: 14 grudnia 2018   |   Imieniny: Alfred, Izydor
reklama
reklama

Podpowiedzą młodym jak zadbać o edukację i karierę

Nigdy nie jest za wcześnie, żeby myśleć o swojej przyszłości – dlatego właśnie kolejny już raz w Collegium Polonicum odbędą się targi pracy, edukacji i kariery. Młodzież z powiatu słubickiego będzie mogła porozmawiać z pracodawcami, przedstawicielami szkół średnich i uczelni, a także wziąć udział w warsztatach i debatach oksfordzkich.

Targi Pracy Słubice


Targi Edukacja, Praca, Kariera bez granic odbędą się 15 listopada. Tego dnia już po raz 8 do Collegium Polonicum przyjadą uczniowie z trzecich klas gimnazjów i maturzyści ze wszystkich szkół powiatu słubickiego. Czekać na nich będzie około 50 wystawców. Są wśród nich przedstawiciele pracodawców, agencji pośrednictwa pracy, szkół średnich i uczelni wyższych.

- Planowanie kariery powinno się zacząć już od najmłodszych lat. Podczas targów gimnazjaliści mają szansę porozmawiania z przedstawicielami uczelni o to, jakie mają wymagania czy podpytania pracodawców o to, jak funkcjonuje rynek pracy. Niech się rozglądają, niech myślą o swojej przyszłości – zachęca Agnieszka Zwierzchaczewska, doradca zawodowy z Młodzieżowego Centrum Kariery OHP w Słubicach, jednego z organizatorów tego wydarzenia. Wraz z OHP targi współorganizują Fundacja na rzecz Collegium Polonicum, Starostwo Powiatowe w Słubicach oraz gospodarz wydarzenia, czyli Collegium Polonicum.

Targi to dla młodzieży nie tylko możliwość osobistego kontaktu z pracodawcami czy szkołami, ale również około 20 warsztatów przygotowanych specjalnie z myślą o nich. Zakres tematyczny jest szeroki: od nauki języków obcych, przez historię, wolontariat, zakładanie spółdzielni uczniowskich, po robotykę i dziennikarstwo. Część z warsztatów dotyczy rozwoju osobistego uczniów, np. przy wykorzystaniu narzędzi znanych z coachingu.

- Poprzez warsztaty chcemy zaszczepić w młodych pasję rozwijania swoich umiejętności i kompetencji. Promujemy kształcenie, ale również chcemy rozwijać uczniów pod kątem osobowościowym – mówi Sylwia Cor z Collegium Polonicum. I dodaje, że warsztaty nie będą typowymi lekcjami, wiedza będzie przekazana nieco inaczej, w sposób akademicki, co również będzie dla uczniów ciekawym doświadczeniem.

Targi Edukacji i Pracy

- Istotne jest to, żeby mieć w sobie pasję do rozwoju, odkrywać swoje talenty, robić to, co sprawia nam radość i satysfakcję - radzi Marcin Herma, trener biznesowy i coach z Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej w Zielonej Górze (prowadzonego przez Fundację na rzecz Collegium Polonicum).

- Trudno może znaleźć to na początku swojej drogi i kariery, ale warto od początku wykorzystywać różne szanse do rozwój i poszukiwania. Być dobrym w tym co robimy i robić to, co lubimy, zgodnie z naszymi wartościami wewnętrznymi i tym, co podpowiada nam serce - podkreśla ekspert. Podczas warsztatów będzie doradzał młodym ludziom, jak kształtować swoją drogę zawodową.

Mlodziez będzie również uczyła się sztuki debatowania, argumentowania i wypowiadania się, biorąc udział w Debatach Oksfordzkich.

Targi edukacji, pracy i kariery nie są jednak skierowane tylko i wyłącznie do uczniów. Jak wyjaśniają organizatorzy, przyjść może każdy, kto jest zainteresowany ofertą edukacyjną lub chce porozmawiać z agencjami zatrudnienia czy pracodawcami.

W zeszłym roku targi odwiedziło około 700 osób, organizatorzy szacują, że w tym będzie podobnie. Wstęp wolny.

Termin: 15 listopada, godz. 10.00-14.00. Miejsce: Collegium Polonicum.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama