Słubice: 22 maja 2018   |   Imieniny: Julia, Wiesława, Helena
reklama
reklama

Podpowiedzą młodym jak zadbać o edukację i karierę

Nigdy nie jest za wcześnie, żeby myśleć o swojej przyszłości – dlatego właśnie kolejny już raz w Collegium Polonicum odbędą się targi pracy, edukacji i kariery. Młodzież z powiatu słubickiego będzie mogła porozmawiać z pracodawcami, przedstawicielami szkół średnich i uczelni, a także wziąć udział w warsztatach i debatach oksfordzkich.

Targi Pracy Słubice


Targi Edukacja, Praca, Kariera bez granic odbędą się 15 listopada. Tego dnia już po raz 8 do Collegium Polonicum przyjadą uczniowie z trzecich klas gimnazjów i maturzyści ze wszystkich szkół powiatu słubickiego. Czekać na nich będzie około 50 wystawców. Są wśród nich przedstawiciele pracodawców, agencji pośrednictwa pracy, szkół średnich i uczelni wyższych.

- Planowanie kariery powinno się zacząć już od najmłodszych lat. Podczas targów gimnazjaliści mają szansę porozmawiania z przedstawicielami uczelni o to, jakie mają wymagania czy podpytania pracodawców o to, jak funkcjonuje rynek pracy. Niech się rozglądają, niech myślą o swojej przyszłości – zachęca Agnieszka Zwierzchaczewska, doradca zawodowy z Młodzieżowego Centrum Kariery OHP w Słubicach, jednego z organizatorów tego wydarzenia. Wraz z OHP targi współorganizują Fundacja na rzecz Collegium Polonicum, Starostwo Powiatowe w Słubicach oraz gospodarz wydarzenia, czyli Collegium Polonicum.

Targi to dla młodzieży nie tylko możliwość osobistego kontaktu z pracodawcami czy szkołami, ale również około 20 warsztatów przygotowanych specjalnie z myślą o nich. Zakres tematyczny jest szeroki: od nauki języków obcych, przez historię, wolontariat, zakładanie spółdzielni uczniowskich, po robotykę i dziennikarstwo. Część z warsztatów dotyczy rozwoju osobistego uczniów, np. przy wykorzystaniu narzędzi znanych z coachingu.

- Poprzez warsztaty chcemy zaszczepić w młodych pasję rozwijania swoich umiejętności i kompetencji. Promujemy kształcenie, ale również chcemy rozwijać uczniów pod kątem osobowościowym – mówi Sylwia Cor z Collegium Polonicum. I dodaje, że warsztaty nie będą typowymi lekcjami, wiedza będzie przekazana nieco inaczej, w sposób akademicki, co również będzie dla uczniów ciekawym doświadczeniem.

Targi Edukacji i Pracy

- Istotne jest to, żeby mieć w sobie pasję do rozwoju, odkrywać swoje talenty, robić to, co sprawia nam radość i satysfakcję - radzi Marcin Herma, trener biznesowy i coach z Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej w Zielonej Górze (prowadzonego przez Fundację na rzecz Collegium Polonicum).

- Trudno może znaleźć to na początku swojej drogi i kariery, ale warto od początku wykorzystywać różne szanse do rozwój i poszukiwania. Być dobrym w tym co robimy i robić to, co lubimy, zgodnie z naszymi wartościami wewnętrznymi i tym, co podpowiada nam serce - podkreśla ekspert. Podczas warsztatów będzie doradzał młodym ludziom, jak kształtować swoją drogę zawodową.

Mlodziez będzie również uczyła się sztuki debatowania, argumentowania i wypowiadania się, biorąc udział w Debatach Oksfordzkich.

Targi edukacji, pracy i kariery nie są jednak skierowane tylko i wyłącznie do uczniów. Jak wyjaśniają organizatorzy, przyjść może każdy, kto jest zainteresowany ofertą edukacyjną lub chce porozmawiać z agencjami zatrudnienia czy pracodawcami.

W zeszłym roku targi odwiedziło około 700 osób, organizatorzy szacują, że w tym będzie podobnie. Wstęp wolny.

Termin: 15 listopada, godz. 10.00-14.00. Miejsce: Collegium Polonicum.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jaka powinna być organizacja ruchu na skrzyżowaniu ul. Jagiełły i Konstytucji 3 Maja?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama