Słubice: 19 października 2018   |   Imieniny: Ireny, Kleopatry, Jana
reklama
reklama

W centrum Słubic porwano dziewczynę

Do dramatycznego zdarzenia doszło dzisiaj w południe w Słubicach. Na ul. Sienkiewicza porwano dziewczynę. Została wepchnięta przez niezidentyfikowanych napastników do samochodu. Trwa policyjna akcja.

porwanie Sienkiewicz
Tym samochodem odjechała porwana dziewczyna

Dramatyczne zdarzenie miało miejsce krótko przed godz. 12, w rejonie skrzyżowania ulic Sienkiewicza i Podchorążych, niedaleko przedszkola. Informację otrzymaliśmy od jednego ze świadków zdarzenia. Zaalarmowały go krzyki i dźwięki klaksonu. Przez okno zobaczył jak kobieta została siłą wepchnięta do samochodu przez dwóch mężczyzn, po czym auto odjechało z piskiem opon. Nasz informator zdążył jeszcze zrobić zdjęcie.

W pogoń za uciekającym samochodem ruszyli inni świadkowie zdarzenia, ale nie udało im się utrzymać kontaktu z pojazdem porywaczy. W międzyczasie powiadomiono też policję.

- Natychmiast wysłaliśmy nasze patrole do akcji. Zostały powiadomione odpowiednie służby oraz Polsko-Niemieckie Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Świecku. Sprawdzamy wszystkie wątki, nagrania z monitoringu, cały czas działamy – wyjaśnia na gorąco Magdalena Jankowska ze słubickiej komendy.

Nie wiadomo jeszcze kim byli napastnicy ani porwana kobieta. Świadek, który z nami rozmawiał, zdążył zauważyć, że była brunetką. Samochód był na niemieckich numerach rejestracyjnych. Trwa policyjne śledztwo, przesłuchiwani są świadkowie. O sprawie będziemy informować.

---

AKTUALIZACJA

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że porwana kobieta ma 25 lat i była partnerką jednego z porywaczy, od którego jednak odeszła wiele miesięcy temu temu. Mężczyzna na co dzień mieszka w Niemczech. W przeszłości miał jej wielokrotnie grozić i stosować wobec niej przemoc fizyczną. Decyzją komendanta wojewódzkiego policji do śledztwa zostali zaangażowani kryminalni z Gorzowa. O sprawie poinformowano również niemiecką policję.

---

Dobra wiadomość dotarła do naszej redakcji krótko po godz. 21. Bliscy porwanej kobiety poinformowali, że ta się odnalazła, a porywacz został schwytany w miejscowości Kassel w Niemczech. Kobieta jest bezpieczna, pod opieką niemieckiej policji.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach potrzebna jest chirurgia dziecięca?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama