Słubice: 24 września 2018   |   Imieniny: Dora, Gerard, Teodor
reklama
reklama

Tak Słubice będą obchodzić Święto Niepodległości

Przypadającą w tym roku 99 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości słubiczanie będą mogli uczcić biorąc udział w kilku różnych wydarzeniach. W piątek odbędą się tradycyjne biegi uliczne. W sobotę zostanie odprawiona uroczysta msza św., po której odbędzie się rodzinny bieg przez miasto, a wieczorem - koncert polskiej muzyki.

Narodowe Święto Niepodległości

Obchody Święta Niepodległości rozpoczną się już w piątek, 10 listopada. Tego właśnie dnia młodsi i starsi amatorzy biegania wezmą udział w Narodowych Ulicznych Biegach Niepodległości, które zostaną zorganizowane w naszym mieście już po raz 28.

Jeszcze jeden sportowy akcent zaplanowano dzień później. O godz. 14 na placu Przyjaźni rozpocznie się 4. Rodzinny Narodowy Festyn Niepodległości. Uczestnicy będą mieli do pokonania trasę od placu Przyjaźni do stadionu przy ul. Sportowej, liczącą 5 km.

Więcej o obu biegowych imprezach piszemy TUTAJ.

A co czeka nas oprócz sportowych wydarzeń? 11 listopada z okazji Narodowego Święta Niepodległości zaplanowano uroczystą mszę św. z kazaniem patriotycznym, która odbędzie się w kościele Ducha Świętego o godz. 10.30. Przygotowaniem oprawy zajęło się Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Słubickiej. W uroczystości wezmą udział przedstawiciele władz samorządowych, m.in. burmistrz Słubic Tomasz Ciszewicz i starosta słubicki Marcin Jabłoński.

Podczas świętowania odzyskania niepodległości nie zabraknie też akcentu muzycznego. O godz. 19 w sali koncertowej Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury odbędzie się kameralny recital z polską muzyką. Utwory takich kompozytorów jak Ignacy Paderewski, Fryderyk Chopin oraz Henryk Wieniawski wykonają muzycy: Anastazja Łysenko, Monika Pończocha i Maciej Smoląg. Wstęp na koncert jest wolny.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach potrzebna jest chirurgia dziecięca?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama