Słubice: 17 grudnia 2018   |   Imieniny: Olimpia, Łukasz, Jolanta
reklama
reklama

Tak Słubice będą obchodzić Święto Niepodległości

Przypadającą w tym roku 99 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości słubiczanie będą mogli uczcić biorąc udział w kilku różnych wydarzeniach. W piątek odbędą się tradycyjne biegi uliczne. W sobotę zostanie odprawiona uroczysta msza św., po której odbędzie się rodzinny bieg przez miasto, a wieczorem - koncert polskiej muzyki.

Narodowe Święto Niepodległości

Obchody Święta Niepodległości rozpoczną się już w piątek, 10 listopada. Tego właśnie dnia młodsi i starsi amatorzy biegania wezmą udział w Narodowych Ulicznych Biegach Niepodległości, które zostaną zorganizowane w naszym mieście już po raz 28.

Jeszcze jeden sportowy akcent zaplanowano dzień później. O godz. 14 na placu Przyjaźni rozpocznie się 4. Rodzinny Narodowy Festyn Niepodległości. Uczestnicy będą mieli do pokonania trasę od placu Przyjaźni do stadionu przy ul. Sportowej, liczącą 5 km.

Więcej o obu biegowych imprezach piszemy TUTAJ.

A co czeka nas oprócz sportowych wydarzeń? 11 listopada z okazji Narodowego Święta Niepodległości zaplanowano uroczystą mszę św. z kazaniem patriotycznym, która odbędzie się w kościele Ducha Świętego o godz. 10.30. Przygotowaniem oprawy zajęło się Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Słubickiej. W uroczystości wezmą udział przedstawiciele władz samorządowych, m.in. burmistrz Słubic Tomasz Ciszewicz i starosta słubicki Marcin Jabłoński.

Podczas świętowania odzyskania niepodległości nie zabraknie też akcentu muzycznego. O godz. 19 w sali koncertowej Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury odbędzie się kameralny recital z polską muzyką. Utwory takich kompozytorów jak Ignacy Paderewski, Fryderyk Chopin oraz Henryk Wieniawski wykonają muzycy: Anastazja Łysenko, Monika Pończocha i Maciej Smoląg. Wstęp na koncert jest wolny.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama