Słubice: 16 października 2018   |   Imieniny: Lucyny, Małgorzaty, Wiktora
reklama
reklama

Komórka ostrzeże cię przed niebezpieczeństwem

Powiat słubicki uruchomił długo zapowiadany system powiadamiania SISMS, który ma służyć ostrzeganiu mieszkańców przed niebezpieczeństwami. Sami możemy wybrać, czy chcemy, aby aplikacja wysłała nam sms, email, czy wiadomość multimedialną. O tym jak działa, przekonamy się przy najbliższej okazji.

telefon komorkowy

- Ostatnie wydarzenia (np. orkan Ksawery) uczą, że potrzeba rozbudowania systemów ostrzegawczych w zakresie lokalnym jest niezbędna. Nasza aplikacja będzie na to doskonałym przykładem - tłumaczy starosta Marcin Jabłoński. System jest jednym z elementów projektu "Rozwój e-usług w powiecie słubickim".

Czym dokładnie jest i jak działa SISMS? Jest to teleinformatyczny system służący do komunikacji masowej. Jest wykorzystywany przez administrację samorządową i służby mundurowe do przekazywania informacji na telefony komórkowe mieszkańców. Jakie to informacje? Przede wszystkim komunikaty o rozmaitych zagrożeniach, niebezpieczeństwach oraz awariach.

Jak tłumaczy Wojciech Obremski ze słubickiego starostwa, system ten jako jedyny w Polsce umożliwia zintegrowane przesyłanie wiadomości przez różne kanały. Każdy, kto chce z niego skorzystać wybiera formę otrzymywania powiadomień. Może to być SMS, e-mail lub SMS Cloud (czyli multimedialna wiadomość poprzez aplikację mobilną o nazwie BLISKO).

Jak zainstalować i używać SISMS? Instrukcje, co po kolei należy zrobić, są podane na stronie: www.sisms.pl.

Zapraszamy również do zapoznania się ze specjalną planszą informacyjną (poniżej).

sisms plansza

System przekazywania ostrzeżeń jest bezpłatny. I pewnie nie zabraknie okazji, żeby przekonać się, czy jest skuteczny. Oby jak najmniej.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach potrzebna jest chirurgia dziecięca?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama