Słubice: 13 grudnia 2018   |   Imieniny: Łucja, Otylia, Eugeniusz
reklama
reklama

Mundurowi podsumowali akcję Znicz 2017

Jak co roku, policjanci wspólne z funkcjonariuszami Straży Granicznej i Straży Miejskiej pilnowali bezpieczeństwa osób odwiedzających cmentarze i poruszających się po drogach w ich pobliżu. Jaki jest bilans akcji „Znicz 2017”? Zdaniem mundurowych było spokojnie i bezpiecznie.

policja

W tym roku akcja „Znicz” rozpoczęła się 27 października i trwała do 2 listopada. W tym czasie na drogach powiatu słubickiego operowała zwiększona ilość patroli policyjnych. W rejonie cmentarza byli oni wspomagani przez funkcjonariuszy Straży Granicznej i Straży Miejskiej. Kierowali ruchem drogowym i czuwali nad bezpieczeństwem osób odwiedzających groby.

Jak informuje Magdalena Jankowska, rzecznik słubickiej komendy, policjanci zwracali szczególną uwagę na kierujących popełniających niebezpieczne wykroczenia w ruchu drogowym, czyli przekraczanie dozwolonej prędkości czy nieprawidłowo wyprzedzanie. Funkcjonariusze kontrolowali również stan trzeźwości kierowców i stan techniczny pojazdów. Przyglądali się czy podróżujący pojazdami mają przypięte pasy, a dzieci korzystają z odpowiednich fotelików.

- Tegoroczny okres świąteczny na drogach powiatu słubickiego upłynął spokojnie i bezpiecznie – podsumowuje M. Jankowska. I przytacza statystyki: złapano 6 nietrzeźwych kierowców, doszło do 28 niegroźnych kolizji drogowych. Ale nie było żadnego wypadku. Policjanci nie odnotowali również żadnych zdarzeń kryminalnych, czyli np. kradzieży.

W skali kraju nie było już tak dobrze. Do godz. 17. 1 listopada na polskich drogach doszło do 500 wypadków, w których zginęły 42 osoby, a ponad 580 zostało rannych. Policja zatrzymała prawie 1,5 tys. pijanych kierowców.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama