Słubice: 23 maja 2018   |   Imieniny: Iwona, Michał, Dezyriusz
reklama
reklama

Aktywne jesienne spotkania w świetlicach wiejskich

Fundacja Grupy Pomagamy nie tylko pomaga potrzebującym. Podczas festynów nie raz udowodniła, że potrafi świetnie zabawiać dzieciaki - od małych do większych. A teraz wychodzi z propozycją jesiennych animacji do mieszkańców okolicznych wiosek – po to, żeby i tam dzieciaki i ich rodzice mogli fajnie spędzić wolny czas!

sekrety natury

„Jesienne sekrety natury” będą odkrywali razem z Fundacją Grupy Pomagamy mieszkańcy Kunowic, Rybocic, Drzecina i Golic. W kolejne czwartki listopada w świetlicach wiejskich w tych właśnie miejscowościach odbędą się warsztaty, podczas których na uczestników czeka wiele atrakcji i niespodzianek.

Obejrzymy ciekawy film pt. „Co w przyrodzie poszczy. Potem zaprosimy wszystkich do wspólnego tworzenia „czegoś z niczego”, czyli na warsztaty jesienno- recyklingowe, przewidujemy również część rekreacyjną, a na końcu nagrody, puchary i certyfikaty – zapowiada Robert Tomczak z fundacji. Zaprasza do wzięcia udziału całe rodziny, nie tylko dzieci i młodzież, również z okolicznych miejscowości.

I wyjaśnia, skąd wziął się pomysł na taki projekt: - Fundacja wiele rzeczy organizuje w Słubicach. Chcieliśmy również przygotować coś dla mieszkańców wiosek, którzy nie mają tylu możliwości udziału w różnych atrakcjach – mówi R. Tomczak.

Jak zapowiadają organizatorzy, warsztaty o jesiennych sekretach to połączenie przyjemnego z pożytecznym – nie tylko dobra zabawa. Mają charakter edukacyjny i proekologiczny. Uczestnicy dowiedzą się więcej o tym, jak dbać o środowisko.

Harmonogram spotkań:
  • Kunowice, 02.11, godz. 17-20
  • Rybocice, 9.11, godz. 17-20
  • Drzecin, 16.10, godz. 17-20
  • Golice, 23.10, godz. 17-20
Spotkania są dofinansowane w ramach projektu ze środków programu inicjatyw obywatelskich w ramach projektu pn. „Startuj z FIO.”
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jaka powinna być organizacja ruchu na skrzyżowaniu ul. Jagiełły i Konstytucji 3 Maja?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama