Słubice: 22 listopada 2017   |   Imieniny: Cecylia, Jonatan, Stefan
reklama
reklama

Aktywne jesienne spotkania w świetlicach wiejskich

Fundacja Grupy Pomagamy nie tylko pomaga potrzebującym. Podczas festynów nie raz udowodniła, że potrafi świetnie zabawiać dzieciaki - od małych do większych. A teraz wychodzi z propozycją jesiennych animacji do mieszkańców okolicznych wiosek – po to, żeby i tam dzieciaki i ich rodzice mogli fajnie spędzić wolny czas!

sekrety natury

„Jesienne sekrety natury” będą odkrywali razem z Fundacją Grupy Pomagamy mieszkańcy Kunowic, Rybocic, Drzecina i Golic. W kolejne czwartki listopada w świetlicach wiejskich w tych właśnie miejscowościach odbędą się warsztaty, podczas których na uczestników czeka wiele atrakcji i niespodzianek.

Obejrzymy ciekawy film pt. „Co w przyrodzie poszczy. Potem zaprosimy wszystkich do wspólnego tworzenia „czegoś z niczego”, czyli na warsztaty jesienno- recyklingowe, przewidujemy również część rekreacyjną, a na końcu nagrody, puchary i certyfikaty – zapowiada Robert Tomczak z fundacji. Zaprasza do wzięcia udziału całe rodziny, nie tylko dzieci i młodzież, również z okolicznych miejscowości.

I wyjaśnia, skąd wziął się pomysł na taki projekt: - Fundacja wiele rzeczy organizuje w Słubicach. Chcieliśmy również przygotować coś dla mieszkańców wiosek, którzy nie mają tylu możliwości udziału w różnych atrakcjach – mówi R. Tomczak.

Jak zapowiadają organizatorzy, warsztaty o jesiennych sekretach to połączenie przyjemnego z pożytecznym – nie tylko dobra zabawa. Mają charakter edukacyjny i proekologiczny. Uczestnicy dowiedzą się więcej o tym, jak dbać o środowisko.

Harmonogram spotkań:
  • Kunowice, 02.11, godz. 17-20
  • Rybocice, 9.11, godz. 17-20
  • Drzecin, 16.10, godz. 17-20
  • Golice, 23.10, godz. 17-20
Spotkania są dofinansowane w ramach projektu ze środków programu inicjatyw obywatelskich w ramach projektu pn. „Startuj z FIO.”
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy kostka brukowa na terenie parku przy placu Wolności to dobry pomysł?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama