Słubice: 24 września 2018   |   Imieniny: Dora, Gerard, Teodor
reklama
reklama

Słubice i Frankfurt zapraszają na uniwersytet dla rodziców

Rodzice, dziadkowie, pedagodzy ze Słubic i Frankfurtu będą mieli okazję podszkolić się w zadaniach wychowawczych – które nie należą do prostych. Żeby życie rodzinne układało się jak najlepiej, już po raz 5. Viadrina zaprasza do udziału w zajęciach na „Uniwersytecie dla rodziców”.

uniwersytet rodzicow

Tegoroczna edycja uniwersytetu nosi tytuł: „Kształcić - Towarzyszyć - Wychowywać". To wydarzenie skierowane jest przede wszystkim do rodziców, ale również do pedagogów, nauczycieli i wychowawców pracujących z dziećmi i młodzieżą.

- Celem przedsięwzięcia jest przekazanie informacji i stworzenie możliwości wymiany doświadczeń na temat różnorodnych zagadnień z zakresu wychowania, rozwoju dziecka i relacji rodzinnych – zapraszają organizatorzy. Ze strony polskiej są to Urząd Miejski i Zespół Administracyjny Oświaty, a z niemieckiej m.in. Viadrina i Volkshochschule.

Zajęcia odbędą się 11 listopada w budynku Gräfin-Dönhoff Uniwersytetu Europejskiego Viadrina. O 9.30 nietypowych studentów powitają włodarze obu miast: dr Martin Wilke, nadburmistrz Frankfurtu i Tomasz Ciszewicz, burmistrz Słubic, oraz przedstawiciele władz Viadriny.

Na godz. 10.00 zaplanowano wykład inauguracyjny, który wygłosi psycholog Joanna Misiek-Zbierska. Nosi on tytuł: „Zrozumieć siebie - zrozumieć swoje dziecko. Koncepcja Indywidualnych Wzorców Myślowych jako szansa na pogłębienie wzajemnego rozumienia w rodzinie”. Kluczowym tematem będzie sposób komunikowania w rodzinie, a szczególny nacisk zostanie położony na wzajemne zrozumienie. Wykład będzie tłumaczony symultanicznie.

Po wykładzie, o godz. 11, rozpoczną się warsztaty. Trzy z nich zostały przygotowane z myślą o polskich rodzicach:
  • „Jak wspierać dziecko w smutnych sprawach i pomóc mu stać się pewniejszym siebie”,
  • „Mindfulness w życiu rodzica – czyli o radzeniu sobie ze stresem na co dzień”,
  • „Na początku były emocje”.
- Wszystkie warsztaty odbywać się będą w tym samym czasie, dlatego należy wybrać jeden z nich – informuje Sabina Matkowska z UM w Słubicach. Warsztaty potrwają do 15.30.

Polscy rodzice, którzy mówią po niemiecku, mogą także wybrać jeden – lub kilka – niemieckojęzycznych warsztatów, które są krótsze: zaplanowano je w godzinach 11:15 - 12:45 i 14:00 - 15:30. Dotyczą m.in. właściwych przekąsek, seksualności, rodziny patchworkowej, media i świat dzieci, czy tego jak negocjować z nastolatkiem. Pełna lista dostępnych warsztatów znajduje się na załączonym plakacie.

uniwersytet rodzicow_plakat

W czasie uniwersytetu w godz. 9.30-15.30 organizatorzy zapewniają opiekę dzieciom – ale przy zgłoszeniu trzeba poinformować o chęci skorzystania i podać wiek dziecka.

Jak można się zarejestrować na warsztaty? Zgłoszenia na zajęcia prowadzone w j. polskim przyjmowane są telefonicznie pod numerami 95 7372011 oraz 95 7372008, a na niemieckojęzyczne +49 335542025.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach potrzebna jest chirurgia dziecięca?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama