Słubice: 17 grudnia 2018   |   Imieniny: Olimpia, Łukasz, Jolanta
reklama
reklama

Słubice i Frankfurt zapraszają na uniwersytet dla rodziców

Rodzice, dziadkowie, pedagodzy ze Słubic i Frankfurtu będą mieli okazję podszkolić się w zadaniach wychowawczych – które nie należą do prostych. Żeby życie rodzinne układało się jak najlepiej, już po raz 5. Viadrina zaprasza do udziału w zajęciach na „Uniwersytecie dla rodziców”.

uniwersytet rodzicow

Tegoroczna edycja uniwersytetu nosi tytuł: „Kształcić - Towarzyszyć - Wychowywać". To wydarzenie skierowane jest przede wszystkim do rodziców, ale również do pedagogów, nauczycieli i wychowawców pracujących z dziećmi i młodzieżą.

- Celem przedsięwzięcia jest przekazanie informacji i stworzenie możliwości wymiany doświadczeń na temat różnorodnych zagadnień z zakresu wychowania, rozwoju dziecka i relacji rodzinnych – zapraszają organizatorzy. Ze strony polskiej są to Urząd Miejski i Zespół Administracyjny Oświaty, a z niemieckiej m.in. Viadrina i Volkshochschule.

Zajęcia odbędą się 11 listopada w budynku Gräfin-Dönhoff Uniwersytetu Europejskiego Viadrina. O 9.30 nietypowych studentów powitają włodarze obu miast: dr Martin Wilke, nadburmistrz Frankfurtu i Tomasz Ciszewicz, burmistrz Słubic, oraz przedstawiciele władz Viadriny.

Na godz. 10.00 zaplanowano wykład inauguracyjny, który wygłosi psycholog Joanna Misiek-Zbierska. Nosi on tytuł: „Zrozumieć siebie - zrozumieć swoje dziecko. Koncepcja Indywidualnych Wzorców Myślowych jako szansa na pogłębienie wzajemnego rozumienia w rodzinie”. Kluczowym tematem będzie sposób komunikowania w rodzinie, a szczególny nacisk zostanie położony na wzajemne zrozumienie. Wykład będzie tłumaczony symultanicznie.

Po wykładzie, o godz. 11, rozpoczną się warsztaty. Trzy z nich zostały przygotowane z myślą o polskich rodzicach:
  • „Jak wspierać dziecko w smutnych sprawach i pomóc mu stać się pewniejszym siebie”,
  • „Mindfulness w życiu rodzica – czyli o radzeniu sobie ze stresem na co dzień”,
  • „Na początku były emocje”.
- Wszystkie warsztaty odbywać się będą w tym samym czasie, dlatego należy wybrać jeden z nich – informuje Sabina Matkowska z UM w Słubicach. Warsztaty potrwają do 15.30.

Polscy rodzice, którzy mówią po niemiecku, mogą także wybrać jeden – lub kilka – niemieckojęzycznych warsztatów, które są krótsze: zaplanowano je w godzinach 11:15 - 12:45 i 14:00 - 15:30. Dotyczą m.in. właściwych przekąsek, seksualności, rodziny patchworkowej, media i świat dzieci, czy tego jak negocjować z nastolatkiem. Pełna lista dostępnych warsztatów znajduje się na załączonym plakacie.

uniwersytet rodzicow_plakat

W czasie uniwersytetu w godz. 9.30-15.30 organizatorzy zapewniają opiekę dzieciom – ale przy zgłoszeniu trzeba poinformować o chęci skorzystania i podać wiek dziecka.

Jak można się zarejestrować na warsztaty? Zgłoszenia na zajęcia prowadzone w j. polskim przyjmowane są telefonicznie pod numerami 95 7372011 oraz 95 7372008, a na niemieckojęzyczne +49 335542025.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama