Słubice: 21 lipca 2018   |   Imieniny: Andrzej, Wiktor, Daniel
reklama
reklama

Społecznicy – konkurs dla was!

W naszym powiecie nie brakuje osób zaangażowanych społecznie, a do tego obdarzonych talentem do opowiadania (lub pisania). Do nich właśnie adresowany jest konkurs „Społecznik roku 2017”, który organizuje Wydział Polityki Społecznej Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp.

spolecznik2

Mottem przewodnim tegorocznej edycji konkursu jest hasło: życie. Mogą wziąć w nim udział m.in. osoby, instytucje pomocy społecznej, organizacje pozarządowe, które pomagają osobom korzystającym z opieki społecznej. Ich zadaniem jest przygotowanie opowieści: opracowania literackiego, wiersza, filmu, reportażu lub audycji (słuchowiska) na temat tego, co robią i jak pomagają. A dokładniej, organizatorzy wyznaczyli 4 priorytety, które podpowiadają społecznikom, co mogą opowiedzieć: „Moje prze- ŻYCIA”, „Życie – warto powalczyć”, „Jak pomaganie zmieniło moje życie”, „Żyję i pomagam żyć”.

Jak czytamy w regulaminie, organizatorom zależy przede wszystkim na tym, żeby przedstawić efekty pracy społeczników i ich zaangażowania. Na przykład pokazać emocje, uczucia, przeżycia… Możliwości jest naprawdę dużo. Jak i kategorii.

Prace można stworzyć indywidualnie lub zespołowo. Kategorie zespołowe to: wydarzenie roku i działania na rzecz środowiska lokalnego, a indywidualne: szczególne osiągnięcia w obszarze pomocy społecznej i przyjaciel roku. Na najlepszych czekają statuetki wojewody lubuskiego, honorowy tytuł „Społecznika roku” oraz nagrody rzeczowe.

Termin składania prac mija 6 listopada. Należy je przekazywać drogą pocztową lub osobiście na adres Wydziału Polityki Społecznej Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. ul. Jagiellończyka 8 (z dopiskiem „Społecznik Roku”). Można też przesyłać w formie elektronicznej na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Konkurs zostanie rozstrzygnięty podczas Wojewódzkich Obchodów Dnia Pracownika Socjalnego w Gorzowie Wlkp. (dokładana data nie jest jeszcze ustalona).

Regulamin konkursu jest dostępny na stronie LUW - ZOBACZ.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Ankieta dotycząca ograniczenia sprzedaży napojów alkoholowych w godzinach nocnych na terenie miasta Słubice

1) Czy jest Pan/Pani za ograniczeniem czasu pracy punktów sprzedaży napojów alkoholowych (sklepów) w godzinach od 23 do 6?
 
2) Czy jest Pan/Pani za ograniczeniem czasu pracy punktów sprzedaży napojów alkoholowych (sklepów) w godzinach od 24 do 6?
 
3) Czy Pana/Pani zdaniem ograniczenie sprzedaży napojów alkoholowych w godzinach nocnych wpłynie na poczucie Pana/Pani bezpieczeństwa?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama