Słubice: 18 stycznia 2018   |   Imieniny: Piotr, Małgorzata
reklama
reklama

Społecznicy – konkurs dla was!

W naszym powiecie nie brakuje osób zaangażowanych społecznie, a do tego obdarzonych talentem do opowiadania (lub pisania). Do nich właśnie adresowany jest konkurs „Społecznik roku 2017”, który organizuje Wydział Polityki Społecznej Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp.

spolecznik2

Mottem przewodnim tegorocznej edycji konkursu jest hasło: życie. Mogą wziąć w nim udział m.in. osoby, instytucje pomocy społecznej, organizacje pozarządowe, które pomagają osobom korzystającym z opieki społecznej. Ich zadaniem jest przygotowanie opowieści: opracowania literackiego, wiersza, filmu, reportażu lub audycji (słuchowiska) na temat tego, co robią i jak pomagają. A dokładniej, organizatorzy wyznaczyli 4 priorytety, które podpowiadają społecznikom, co mogą opowiedzieć: „Moje prze- ŻYCIA”, „Życie – warto powalczyć”, „Jak pomaganie zmieniło moje życie”, „Żyję i pomagam żyć”.

Jak czytamy w regulaminie, organizatorom zależy przede wszystkim na tym, żeby przedstawić efekty pracy społeczników i ich zaangażowania. Na przykład pokazać emocje, uczucia, przeżycia… Możliwości jest naprawdę dużo. Jak i kategorii.

Prace można stworzyć indywidualnie lub zespołowo. Kategorie zespołowe to: wydarzenie roku i działania na rzecz środowiska lokalnego, a indywidualne: szczególne osiągnięcia w obszarze pomocy społecznej i przyjaciel roku. Na najlepszych czekają statuetki wojewody lubuskiego, honorowy tytuł „Społecznika roku” oraz nagrody rzeczowe.

Termin składania prac mija 6 listopada. Należy je przekazywać drogą pocztową lub osobiście na adres Wydziału Polityki Społecznej Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. ul. Jagiellończyka 8 (z dopiskiem „Społecznik Roku”). Można też przesyłać w formie elektronicznej na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Konkurs zostanie rozstrzygnięty podczas Wojewódzkich Obchodów Dnia Pracownika Socjalnego w Gorzowie Wlkp. (dokładana data nie jest jeszcze ustalona).

Regulamin konkursu jest dostępny na stronie LUW - ZOBACZ.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy podoba Ci się nowy herb powiatu słubickiego?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama