Słubice: 26 września 2018   |   Imieniny: Justyna, Łucja, Cyprian
Słubice24.pl Wiadomości Aktualności Ruszyła kolejna odsłona Polsko-Niemieckiej Akademii Seniora - zobacz program wykładów (foto)
reklama
reklama

Ruszyła kolejna odsłona Polsko-Niemieckiej Akademii Seniora - zobacz program wykładów (foto)

Kolejny wspólny rok akademicki rozpoczęli studenci Polsko-Niemieckiej Akademii Seniora. Podczas inauguracji wysłuchali wykładu na temat współpracy Słubic w Frankfurtu, głownie w obszarze polityki komunalnej. A o czym będą kolejne zajęcia? Zapraszamy do zapoznania się dokładnym programem.

Akademia Seniora

11 października w Collegium Polonicum już po raz 18. odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego pod szyldem Polsko-Niemieckiej Akademii Seniora. – Byłam zaskoczona, że przyszło tak dużo osób, zwłaszcza z Polski. Bardzo mnie to ucieszyło – mówi Wanda Lipowicz, członek zarządu akademii. Zajrzeliśmy tam z naszym redakcyjnym obiektywem.

Wykład inauguracyjny w zastępstwie burmistrza Słubic wygłosił Roman Filończuk, kierownik Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego z Urzędu Miejskiego w Słubicach. Jego tytuł to: „Polityka komunalna miasta Słubic i współpraca z Frankfurtem nad Odrą”.

Wykład był bardzo ciekawy, dotyczył tego, jak współpracują nasze miasta np. w dziedzinie ciepłownictwa, czy w ochrony przeciwpowodziowej – mówi W. Lipowicz.

Jak podkreśla, innych ciekawych tematów nie zabraknie. Gotowy jest już program wykładów na cały rok akademicki. Będzie m.in. o trudnej, polsko-niemieckiej historii, ale także o współczesnych problemach seniorów, w tym o mieszkalnictwie czy zapobieganiu kradzieżom.

Wykłady odbywają się raz po polskiej, raz po niemieckiej stronie: w Collegium Polonicum i na Viadrinie. Są tłumaczone na oba języki. Udział w nich może wziąć każda zainteresowana osoba. Wstęp wolny.

ZOBACZ PROGRAM

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach potrzebna jest chirurgia dziecięca?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama