Słubice: 18 czerwca 2018   |   Imieniny: Elżbieta, Paula, Marek
Słubice24.pl Wiadomości Aktualności Ruszyła kolejna odsłona Polsko-Niemieckiej Akademii Seniora - zobacz program wykładów (foto)
reklama
reklama

Ruszyła kolejna odsłona Polsko-Niemieckiej Akademii Seniora - zobacz program wykładów (foto)

Kolejny wspólny rok akademicki rozpoczęli studenci Polsko-Niemieckiej Akademii Seniora. Podczas inauguracji wysłuchali wykładu na temat współpracy Słubic w Frankfurtu, głownie w obszarze polityki komunalnej. A o czym będą kolejne zajęcia? Zapraszamy do zapoznania się dokładnym programem.

Akademia Seniora

11 października w Collegium Polonicum już po raz 18. odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego pod szyldem Polsko-Niemieckiej Akademii Seniora. – Byłam zaskoczona, że przyszło tak dużo osób, zwłaszcza z Polski. Bardzo mnie to ucieszyło – mówi Wanda Lipowicz, członek zarządu akademii. Zajrzeliśmy tam z naszym redakcyjnym obiektywem.

Wykład inauguracyjny w zastępstwie burmistrza Słubic wygłosił Roman Filończuk, kierownik Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego z Urzędu Miejskiego w Słubicach. Jego tytuł to: „Polityka komunalna miasta Słubic i współpraca z Frankfurtem nad Odrą”.

Wykład był bardzo ciekawy, dotyczył tego, jak współpracują nasze miasta np. w dziedzinie ciepłownictwa, czy w ochrony przeciwpowodziowej – mówi W. Lipowicz.

Jak podkreśla, innych ciekawych tematów nie zabraknie. Gotowy jest już program wykładów na cały rok akademicki. Będzie m.in. o trudnej, polsko-niemieckiej historii, ale także o współczesnych problemach seniorów, w tym o mieszkalnictwie czy zapobieganiu kradzieżom.

Wykłady odbywają się raz po polskiej, raz po niemieckiej stronie: w Collegium Polonicum i na Viadrinie. Są tłumaczone na oba języki. Udział w nich może wziąć każda zainteresowana osoba. Wstęp wolny.

ZOBACZ PROGRAM

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy podoba Ci się projekt przebudowy Placu Bohaterów?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama