Słubice: 15 grudnia 2017   |   Imieniny: Nina, Celina, Walerian
reklama
reklama

Podsumowanie „wykopalisk” na polu bitwy pod Kunowicami

Chcecie dowiedzieć się, co znaleziono podczas warsztatów archeologicznych, które we wrześniu odbyły się na polu bitwy? Opowie o tym prof. UAM dr. hab. Grzegorz Podruczny z Polsko-Niemieckiego Instytutu Badawczego podczas konferencji podsumowującej projekt.

warsztaty podruczny_bg

Podczas konferencji pasjonaci lokalnej historii będą mogli na własne oczy przekonać się i posłuchać, co udało się znaleźć na polu bitwy pod Kunowicami podczas wrześniowych warsztatów archeologicznych. Przypomnijmy - były prowadzone przy wykorzystaniu kilku wykrywaczy metali oraz nowoczesnego georadaru.

Chętnych do wspólnego poszukiwania skarbów nie brakowało. Do Słubic przyjechali zawodowi geolodzy i archeolodzy, a w warsztatach aktywnie uczestniczyła przede wszystkim młodzież. Ich uzupełnieniem były żywe lekcje historii, które odbyły się w szkołach.

Poszukiwaczom towarzyszyliśmy wtedy z naszym redakcyjnym obiektywem. Mieliśmy też okazję z pierwszej ręki poznać efekty prowadzonych badań. I to właśnie o nich opowie dr Podruczny w najbliższy wtorek podczas konferencji. Gościem na konferencji będzie dr Tomasz Karpiński, który zaprezentuje mundur, wyposażenie żołnierza piechoty z połowy XVIII wieku.

W imieniu organizatorów zapraszamy na to wydarzenie, a szerzej o całym projekcie napiszemy po jego podsumowaniu. Będzie także okazja do kolejnej rozmowy z samym G. Podrucznym.

Projekt „Warsztaty archeologiczne na polu bitwy pod Kunowicami” zrealizowała Fundacja Dobro Kultury, w ramach Lubuskich Inicjatyw Młodzieżowych.

Termin: 17.10.2017 godz. 12. Miejsce: Collegium Polonicum, sala bankietowa.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy podoba Ci się wystrój świąteczny Słubic?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama