Słubice: 24 września 2018   |   Imieniny: Dora, Gerard, Teodor
reklama
reklama

Podsumowanie „wykopalisk” na polu bitwy pod Kunowicami

Chcecie dowiedzieć się, co znaleziono podczas warsztatów archeologicznych, które we wrześniu odbyły się na polu bitwy? Opowie o tym prof. UAM dr. hab. Grzegorz Podruczny z Polsko-Niemieckiego Instytutu Badawczego podczas konferencji podsumowującej projekt.

warsztaty podruczny_bg

Podczas konferencji pasjonaci lokalnej historii będą mogli na własne oczy przekonać się i posłuchać, co udało się znaleźć na polu bitwy pod Kunowicami podczas wrześniowych warsztatów archeologicznych. Przypomnijmy - były prowadzone przy wykorzystaniu kilku wykrywaczy metali oraz nowoczesnego georadaru.

Chętnych do wspólnego poszukiwania skarbów nie brakowało. Do Słubic przyjechali zawodowi geolodzy i archeolodzy, a w warsztatach aktywnie uczestniczyła przede wszystkim młodzież. Ich uzupełnieniem były żywe lekcje historii, które odbyły się w szkołach.

Poszukiwaczom towarzyszyliśmy wtedy z naszym redakcyjnym obiektywem. Mieliśmy też okazję z pierwszej ręki poznać efekty prowadzonych badań. I to właśnie o nich opowie dr Podruczny w najbliższy wtorek podczas konferencji. Gościem na konferencji będzie dr Tomasz Karpiński, który zaprezentuje mundur, wyposażenie żołnierza piechoty z połowy XVIII wieku.

W imieniu organizatorów zapraszamy na to wydarzenie, a szerzej o całym projekcie napiszemy po jego podsumowaniu. Będzie także okazja do kolejnej rozmowy z samym G. Podrucznym.

Projekt „Warsztaty archeologiczne na polu bitwy pod Kunowicami” zrealizowała Fundacja Dobro Kultury, w ramach Lubuskich Inicjatyw Młodzieżowych.

Termin: 17.10.2017 godz. 12. Miejsce: Collegium Polonicum, sala bankietowa.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach potrzebna jest chirurgia dziecięca?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama