Słubice: 21 lipca 2018   |   Imieniny: Andrzej, Wiktor, Daniel
Słubice24.pl Wiadomości Aktualności Trwa remont alei Niepodległości. Jest zmiana organizacji ruchu drogowego
reklama
reklama

Trwa remont alei Niepodległości. Jest zmiana organizacji ruchu drogowego

Uwaga zmotoryzowani. W związku z remontem al. Niepodległości została zmieniona organizacja ruchu. I będzie się jeszcze zmieniać w zależności od postępów prac. Dlatego kierowcom przyda się nie tylko cierpliwość, ale i zwiększona uwaga za kółkiem.

Remont

Długo oczekiwany remont al. Niepodległości trwa w najlepsze. Obecnie zrywana jest stara, brukowa nawierzchnia, a w związku z prowadzonymi pracami zmieniono organizację ruchu drogowego. Aleja Niepodległości jest obecnie drogą jednokierunkową z wjazdem od strony kościoła.

Po obowiązującym do niedawna ruchu wahadłowym została sygnalizacja świetlna. Obecnie służy ona jednak tylko po to, aby zatrzymać strumień samochodów, kiedy wymagane jest użycie koparki, która potrzebuje więcej miejsca, aby się przemieszczać.

- Organizacja ruchu jest tymczasowa, będzie się zmieniać w trakcie trwania prac remontowych – przyznaje Krzysztof Rogoziński z Wydziału Inwestycji i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Słubicach. - Nie ulegnie zmianie kierunek ruchu na al. Niepodległości, ale będziemy się starali jak najszybciej otwierać sąsiadujące ulice, wyjazdy na ul. Sienkiewicza czy ul. Wandy – tłumaczy K. Rogoziński.

Obecnie obowiązuje zakaz wjazdu od ulicy Narutowicza, a na skrzyżowaniu tej ulicy z al. Niepodległości codziennie między 8 a 15 wyłączana jest sygnalizacja świetlna. Jednak w zależności od etapu prac, organizacja ruchu będzie się zmieniać. Dlatego kierowcy muszą być czujni, nie jeździć na pamięć i stosować się do zmieniających się znaków drogowych.

Do kiedy potrwa remont? Na razie nie ma opóźnienia, w umowie z wykonawcą zapisano, że prace mają się zakończyć do końca października.

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Ankieta dotycząca ograniczenia sprzedaży napojów alkoholowych w godzinach nocnych na terenie miasta Słubice

1) Czy jest Pan/Pani za ograniczeniem czasu pracy punktów sprzedaży napojów alkoholowych (sklepów) w godzinach od 23 do 6?
 
2) Czy jest Pan/Pani za ograniczeniem czasu pracy punktów sprzedaży napojów alkoholowych (sklepów) w godzinach od 24 do 6?
 
3) Czy Pana/Pani zdaniem ograniczenie sprzedaży napojów alkoholowych w godzinach nocnych wpłynie na poczucie Pana/Pani bezpieczeństwa?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama