Słubice: 17 lipca 2018   |   Imieniny: Aneta, Bogdan, Aleksy
reklama
reklama

Starostwo wyróżniło najlepszych uczniów

Za wybitne osiągnięcia w nauce, sukcesy sportowe lub osiągnięcia artystyczne – 21 najlepszych uczniów szkół średnich z terenu powiatu słubickiego otrzymało stypendia. Naszym orłom wręczył je osobiście starosta Marcin Jabłoński.

stypendium starostwo_1

W uroczystości, która odbyła się 6 października w siedzibie Starostwa Powiatowego w Słubicach, staroście towarzyszyli jego zastępca Leopold Owsiak, szefowa powiatowej oświaty Grażyna Bajon. Razem z nagrodzoną młodzieżą pojawili się dyrektorzy poszczególnych szkół, którzy wcześniej wskazywali tych najzdolniejszych i najlepszych uczniów.

Zaczyna się od małych sukcesów

- Spotkaliśmy się dzisiaj z bardzo wartościowymi, ambitnymi młodymi ludźmi, którzy są dobrym przykładem dla swoich rówieśników. Są osobami, które próbują osiągnąć jak najwięcej, starają się wykorzystać dane im szanse – mówił M. Jabłoński. – Do tego, żeby osiągać sukcesy, oprócz talentu potrzebna jest ciężka praca. A wynikiem waszej ciężkiej pracy w różnych obszarach jest to, że wasze osiągnięcia zostały docenione i będziecie przez kolejnych kilka miesięcy otrzymywać stypendia. Żebyście mogli kiedyś zdobywać wielkie szczyty, trzeba zacząć od tych mniejszych - tłumaczył młodzieży starosta.

Następnie każdemu osobiście pogratulował i wręczył informację o przyznaniu stypendium. Szkoda, że nie wszyscy uczniowie mogli dotrzeć na uroczystość osobiście. Młodzieży z Ośna Lubuskiego przeszkodził w tym orkan Ksawery. To jednak oczywiście nie miało wpływu na otrzymanie przez nich stypendium. Wynosi ono 100 lub 150 zł miesięcznie i przez cały bieżący rok szkolny co miesiąc będzie trafiać na konto – uczniów lub ich rodziców.

Młodzi, zdolni i… oszczędni

Młodzi po uroczystości mówili, że czują się docenieni i wyróżnieni. – Cieszę się, że został doceniony mój wysiłek wkładany w naukę. Mimo tego, że kwota nie jest wysoka, doceniam gest – mówiła po uroczystości Paulina Reus ze słubickiego LO. Planuje stypendium odłożyć na studia, choć jeszcze nie zdecydowała, jaki wybierze kierunek, czy prawo, czy architekturę, a może ekonomię.

Bardziej określone plany ma Hubert Bąkowski: chce iść na medycynę i zostać lekarzem. – Nie chcę wyróżniać się ponad innych, czuję się jak cała reszta, ale jestem z siebie zadowolony, że w końcu nauka coś mi przyniosła – mówi zdolny uczeń naszego liceum.

stypendium starostwo_2

Jego kolega, Hubert Chmurzyński również jest dobry z przedmiotów ścisłych (i w sporcie), planuje techniczne studia na politechnice, może mechatronikę? A stypendium będzie oszczędzał i przeznaczy na sprzęt, który się w tych studiach przyda, czyli nowy komputer.

Patrycja Jończyk również planuje oszczędzać na coś większego (ale jeszcze nie wie, co). Została doceniona m.in. za udział w kółku teatralnym i udział w olimpiadzie wiedzy o „Solidarności”, gdzie udało jej się zakwalifikować do etapu centralnego.

Poniżej pełna lista tegorocznych stypendystów słubickiego starosty.
  • Zespół Szkół Licealnych w Słubicach: Patrycja Jończyk, Adam Wójtowicz, Hubert Chmurzyński Hubert Bąkowski, Paulina Reus.
  • Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Słubicach: Robert Sękowski, Paulina Morgiewicz, Jerzy Sojka, Damian Rzepski, Mieszko Idkowiak.
  • Zespół Szkół Technicznych w Słubicach: Marek Maryniak, Natalia Śliwińska, Krystian Lewandowski.
  • Zespół Szkół Ekonomicznych w Ośnie Lubuskim: Donata Chyb, Paulina Niwińska, Amanda Dopierała.
  • Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Słubicach: Wiktoria Wilkanowska, Szymon Zielony, Patrycja Duka, Natalia Wojtowicz, Zuzanna Marszałek.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Ankieta dotycząca ograniczenia sprzedaży napojów alkoholowych w godzinach nocnych na terenie miasta Słubice

1) Czy jest Pan/Pani za ograniczeniem czasu pracy punktów sprzedaży napojów alkoholowych (sklepów) w godzinach od 23 do 6?
 
2) Czy jest Pan/Pani za ograniczeniem czasu pracy punktów sprzedaży napojów alkoholowych (sklepów) w godzinach od 24 do 6?
 
3) Czy Pana/Pani zdaniem ograniczenie sprzedaży napojów alkoholowych w godzinach nocnych wpłynie na poczucie Pana/Pani bezpieczeństwa?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama