Słubice: 19 lipca 2018   |   Imieniny: Alfred, Wincenty, Włodzisław
reklama
reklama

Idzie zmiana pogody. Będzie wiać i padać

Uwaga, jutro od rana w na terenie całego woj. lubuskiego będzie silnie wiało. Synoptycy ostrzegają przed wiatrem z zachodu, który może mieć w porywach nawet do 90 km/h. Mogą też wystąpić gwałtowne opady deszczu.

wiatr

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje zagrożenie m.in. dla naszego regionu w postaci silnego wiatru. Również i w Słubicach może nieźle dmuchać.

Zgodnie z ostrzeżeniem, w naszym regionie będzie mocno wiało przez całą dobę: od poranku 5.10 do rana 6.10. Wiatr ma mieć średnią prędkość od 20 km/h do 35 km/h, ale w porywach może dochodzić do 90 km/h. Będzie wiało z zachodu.

Lubuscy Łowcy Burz na swoim facebookowym profilu również ostrzegają przed silnym wiatrem w naszym regionie. Ich zdaniem w czwartkowy wieczór podmuchy wiatru mogą dochodzić do 100 km/h. To jednak nie wszystko. Mają wystąpić również obfite opady deszczu. Jeżeli taki scenariusz się sprawdzi, strażacy mogą mieć pełne ręce roboty.

Gwałtowne załamanie pogody może spowodować szkody materialne. Służby apelują, aby pozamykać okna oraz zabrać z balkonów i parapetów przedmioty, które mogą być porwane przez podmuchy wiatru. Warto zabezpieczyć podwórka oraz zapewnić schronienie czworonogom. Lepiej także nie parkować samochodów pod drzewami i słupami energetycznymi.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Ankieta dotycząca ograniczenia sprzedaży napojów alkoholowych w godzinach nocnych na terenie miasta Słubice

1) Czy jest Pan/Pani za ograniczeniem czasu pracy punktów sprzedaży napojów alkoholowych (sklepów) w godzinach od 23 do 6?
 
2) Czy jest Pan/Pani za ograniczeniem czasu pracy punktów sprzedaży napojów alkoholowych (sklepów) w godzinach od 24 do 6?
 
3) Czy Pana/Pani zdaniem ograniczenie sprzedaży napojów alkoholowych w godzinach nocnych wpłynie na poczucie Pana/Pani bezpieczeństwa?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama