Słubice: 18 czerwca 2018   |   Imieniny: Elżbieta, Paula, Marek
reklama
reklama

Niemcy świętują - będą utrudnienia na drogach

3 października nasi sąsiedzi zza Odry świętują Dzień Jedności Narodowej. W Niemczech jest to nie tylko dzień wolny od pracy, ale także obowiązuje zakaz poruszania się pojazdów ciężarowych. Rokrocznie powoduje to utrudnienia w ruchu drogowym także w Słubicach.

Utrudnienia
Korki w Słubicach (fot. archiwum)

W dniu święta największe utrudnienia związane są z rejonem obu bazarów oraz przejścia granicznego. Niemcy tłumnie przyjeżdżają do Słubic na zakupy, stąd mogą występować problemy z płynnym poruszaniem się pojazdów, często brakuje miejsc do parkowania.

Największych kłopotów policja spodziewa się dnia następnego, gdy ciężarówki ruszą w stronę granicy z Niemcami. 4 października może być utrudniony dojazd do Słubic od strony Zielonej Góry oraz Rzepina i Ośna Lubuskiego. Trudności w ruchu drogowym mogą wystąpić również w rejonie ul. 1 Maja oraz Ronda Solidarności (most graniczny) w Słubicach.

- W miejscach newralgicznych i wszędzie tam, gdzie będą występowały utrudnienia w ruchu drogowym obecni będą policjanci, którzy zrobią wszystko by usprawnić płynność w ruchu kołowym. W związku z powyższym apelujemy do wszystkich kierowców o zachowanie ostrożności i jeżeli jest to możliwe o korzystanie z innych przejść granicznych oraz wybór tras alternatywnych - poinformowała Magdalena Jankowska z KPP Słubice.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy podoba Ci się projekt przebudowy Placu Bohaterów?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama