Słubice: 24 września 2018   |   Imieniny: Dora, Gerard, Teodor
reklama
reklama

Niemcy świętują - będą utrudnienia na drogach

3 października nasi sąsiedzi zza Odry świętują Dzień Jedności Narodowej. W Niemczech jest to nie tylko dzień wolny od pracy, ale także obowiązuje zakaz poruszania się pojazdów ciężarowych. Rokrocznie powoduje to utrudnienia w ruchu drogowym także w Słubicach.

Utrudnienia
Korki w Słubicach (fot. archiwum)

W dniu święta największe utrudnienia związane są z rejonem obu bazarów oraz przejścia granicznego. Niemcy tłumnie przyjeżdżają do Słubic na zakupy, stąd mogą występować problemy z płynnym poruszaniem się pojazdów, często brakuje miejsc do parkowania.

Największych kłopotów policja spodziewa się dnia następnego, gdy ciężarówki ruszą w stronę granicy z Niemcami. 4 października może być utrudniony dojazd do Słubic od strony Zielonej Góry oraz Rzepina i Ośna Lubuskiego. Trudności w ruchu drogowym mogą wystąpić również w rejonie ul. 1 Maja oraz Ronda Solidarności (most graniczny) w Słubicach.

- W miejscach newralgicznych i wszędzie tam, gdzie będą występowały utrudnienia w ruchu drogowym obecni będą policjanci, którzy zrobią wszystko by usprawnić płynność w ruchu kołowym. W związku z powyższym apelujemy do wszystkich kierowców o zachowanie ostrożności i jeżeli jest to możliwe o korzystanie z innych przejść granicznych oraz wybór tras alternatywnych - poinformowała Magdalena Jankowska z KPP Słubice.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach potrzebna jest chirurgia dziecięca?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama