Słubice: 24 września 2018   |   Imieniny: Dora, Gerard, Teodor
reklama
reklama

Transgraniczny autobus nadal będzie łączyć Frankfurt i Słubice

Jeden z naszych czytelników zapytał na forum co dalej z transgranicznym autobusem. Już wiadomo: na przystankach linii 983 wszystko pozostanie bez zmian. Podpisano umowę na kolejny rok i autobus będzie kursował tak jak do tej pory.

autobus Słubice

30 września skończyła się umowa na kursowanie autobusu pomiędzy Frankfurtem a Słubicami. Obu miastom nie grozi jednak komunikacyjna pustka. Samorządy dogadały się ponownie i na kolejny rok zostało już podpisane odpowiednie porozumienie.

Ze strony niemieckiej swój podpisł na dokumencie złożył Christian Kuke, dyrektor frankfurckiego przedsiębiostwa komunikacyjnego (Stadtverkehrsgesellschaft), a ze strony polskiej burmistrz Słubic Tomasz Ciszewicz.

Gmina dofinansuje połączenie taką samą kwotą jak w zeszłym roku. Będzie to 30 tys. euro – mówi Beata Bielecka, rzecznik słubickiego magistratu. Dodaje, że wkrótce w podroż transgranicznym autobusem planuje wybrać się wojewoda lubuski Władysław Dajczak. Jednak jeszcze nie wiadomo, kiedy dokładnie odwiedzi Słubice i Frankfurt.

Połączenie autobusowe pomiędzy Słubicami i Frankfurtem działa już blisko 5 lat. I z roku na rok jest coraz popularniejsze. Słubiczanie często jeżdżą linią nr 983 na dworzec kolejowy do Frankfurtu, z kolei nasi sąsiedzi chętnie wybierają się do nas na zakupy.

Wg prognoz frankfurckiego przewoźnika ten rok będzie rekordowy jeśli chodzi o pasażerów. Ich liczba ma wynieść około 380 tys.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach potrzebna jest chirurgia dziecięca?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama