Słubice: 18 czerwca 2018   |   Imieniny: Elżbieta, Paula, Marek
Słubice24.pl Wiadomości Aktualności Transgraniczny autobus nadal będzie łączyć Frankfurt i Słubice
reklama
reklama

Transgraniczny autobus nadal będzie łączyć Frankfurt i Słubice

Jeden z naszych czytelników zapytał na forum co dalej z transgranicznym autobusem. Już wiadomo: na przystankach linii 983 wszystko pozostanie bez zmian. Podpisano umowę na kolejny rok i autobus będzie kursował tak jak do tej pory.

autobus Słubice

30 września skończyła się umowa na kursowanie autobusu pomiędzy Frankfurtem a Słubicami. Obu miastom nie grozi jednak komunikacyjna pustka. Samorządy dogadały się ponownie i na kolejny rok zostało już podpisane odpowiednie porozumienie.

Ze strony niemieckiej swój podpisł na dokumencie złożył Christian Kuke, dyrektor frankfurckiego przedsiębiostwa komunikacyjnego (Stadtverkehrsgesellschaft), a ze strony polskiej burmistrz Słubic Tomasz Ciszewicz.

Gmina dofinansuje połączenie taką samą kwotą jak w zeszłym roku. Będzie to 30 tys. euro – mówi Beata Bielecka, rzecznik słubickiego magistratu. Dodaje, że wkrótce w podroż transgranicznym autobusem planuje wybrać się wojewoda lubuski Władysław Dajczak. Jednak jeszcze nie wiadomo, kiedy dokładnie odwiedzi Słubice i Frankfurt.

Połączenie autobusowe pomiędzy Słubicami i Frankfurtem działa już blisko 5 lat. I z roku na rok jest coraz popularniejsze. Słubiczanie często jeżdżą linią nr 983 na dworzec kolejowy do Frankfurtu, z kolei nasi sąsiedzi chętnie wybierają się do nas na zakupy.

Wg prognoz frankfurckiego przewoźnika ten rok będzie rekordowy jeśli chodzi o pasażerów. Ich liczba ma wynieść około 380 tys.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy podoba Ci się projekt przebudowy Placu Bohaterów?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama