Słubice: 24 września 2018   |   Imieniny: Dora, Gerard, Teodor
reklama
reklama

Radni zatwierdzili kolejne inwestycje

Jeszcze w tym roku gmina wyda prawie 300 tys. zł na kolejne inwestycje w miejską infrastrukturę – tak jednogłośnie zdecydowali radni podczas ostatniej sesji. Na co zostaną wydane pieniądze?

monitoring
Środki zostaną przeznaczone m.in. na rozbudowę monitoringu

28 września, podczas sesji Rady Miejskiej, radni podjęli decyzję o tym, aby dokonać zmian w budżecie i przeznaczyć kolejne środki na inwestycje, które ich zdaniem są niezbędne i potrzebne.

Największym wydatkiem będzie modernizacja przepompowni wód deszczowych przy Szkole Podstawowej nr 2. - W czasie ulew istnieje groźba, że nadmiar wody dostanie się do pomieszczeń położonych najniżej, gdzie znajdują się m.in. sala gimnastyczna, nowy punkt przedszkolny i wyremontowana w czasie wakacji stołówka – argumentuje potrzebę tej inwestycji burmistrz Tomasz Ciszewicz. Dodatkowo szkoła dostanie także nowe przyłącze wody, którego koszt to 8,6 tys. zł.

To nie koniec inwestycji w SP2. Około 15 tys. będzie kosztowała klimatyzacja, która zostanie zamontowana w sali edukacyjnej w nowym module tej szkoły.

Kolejnym, zapowiadanym już przez burmistrza wydatkiem z budżetu, jest ustawienie nowej toalety na deptaku, w miejsce zniszczonej przez wandali w połowie czerwca. Na ten cel gmina przeznaczy 47 tys. zł.

Słubicki Miejski Ośrodek Kultury zyska nową pompę (za 35 tys. zł), która przyda się w razie dużych opadów po to, żeby usunąć wodę gromadzącą się w piwnicach. Oprócz tego w salach SMOK-a zostaną wycyklinowane podłogi.

Gmina wyda również 30 tys. zł na bramy garażowe dla Ochotniczej Straży Pożarnej. 10 tys. zł będzie kosztował remont oświetlenia przy przedszkolu samorządowym nr 2.

Jest też dobra wiadomość dla mieszkańców pl. Przyjaźni. Za 15 tys. zostanie rozbudowany system miejskiego monitoringu. – Na prośbę mieszkańców bloków przy placu Przyjaźni 25-28 zamontujemy tam kamerę, ponieważ w tej okolicy zrobiło się niespokojnie – zapowiada T. Ciszewicz.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach potrzebna jest chirurgia dziecięca?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama