Słubice: 23 marca 2018   |   Imieniny: Pelagia, Feliks, Zbysław
reklama
reklama

Szkolenie z Szekspira dla nauczycieli j. angielskiego

Lektorat Języków Obcych Collegium Polonicum zaprasza nauczycieli języka angielskiego do udział w szkoleniu. Jego tematem będą dzieła Szekspira, a dokładniej to, jak można je wykorzystać podczas lekcji, jak zachęcać uczniów do ich czytania i odgrywania scenek.

szekspir

Podobne warsztaty dla nauczycieli j. obcych odbywają się w Collegium Polonicum już czwarty raz. Tym razem ich temat brzmi: „Szekspir na lekcjach – ale jak?”.

Poprowadzi je Martina Baasner - kierownik Działu Języków Obcych w Friedrich-Ebert-Gymnasium w Berlinie, wykładowca sztuki teatralnej, dyrektor Shakespeare Players. W trakcie warsztatów zaprezentuje ona nauczycielom metody, dzięki którym można zachęcić uczniów do czytania tekstów Szekspira. Mogą one zostać wykorzystane w nauczaniu języka angielskiego na poziomach średniozaawansowanym i zaawansowanym.

- Zastanowimy się również, w jaki sposób zastosowanie multimediów i odgrywanie scenek inspirowanych dziełami Szekspira może przyczynić się do ich lepszego zrozumienia, a w konsekwencji do czerpania przyjemności z ich lektury – zachęcają organizatorzy.

Wszyscy uczestnicy szkolenia otrzymają zaświadczenie (maksymalna liczba osób to 20). Szkolenie odbędzie się w języku angielskim.

Zgłoszenia wraz z krótką informacją o doświadczeniu zawodowym należy kierować mailowo na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. do 10.11.2017.

Termin: 16.11.2017, godz. 10-16. Miejsce: Collegium Polonicum, sala nr 20.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy popierasz wprowadzony przez rząd zakaz handlu w niedziele?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama